Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Скільки коштує відпочинок дитини у таборі в цьому році?

Скільки коштує відпочинок дитини у таборі в цьому році?

Від 1500 до 14 000 гривень — у таку копієчку обійдеться відпочинок дитини у дитячих оздоровчих таборах. Багатьом батькам хотілося б, аби дитина влітку відпочила саме в оздоровчому таборі — якісно харчувалася, дихала свіжим лісовим чи морським повітрям. Про гори і море дітям, батьки яких не можуть заплатити декілька тисяч гривень за путівку, доводиться лише мріяти. Саме дороговизна путівок до літніх таборів чи санаторіїв стає більшості з них на заваді, коли йдеться про якісне оздоровлення власної дитини. Чи є з чого вибирати — дізнавалась «ГАЗЕТА».

Поїдемо на море?

На півдні України є чимало дитячих таборів. В Інтернеті можна знайти повну інформацію про заклад, який зацікавив: умови проживання, харчування, культурну програму, лікування, а ще вартість перебування дитини та розклад заїздів. Цьогоріч вартість відпочинку у дитячому оздоровчому таборі «Чайка» (Крим) протягом 21 дня обійдеться батькам у 3350 гривень, проїзд у ціну путівки не входить, а він обійдеться з Києва до місця призначення приблизно у 360 гривень. Від 3000 гривень коштуватиме відпочинок вашого чада у таборі «Альбатрос» (Севастополь) та дитячому оздоровчому таборі «Берег», поблизу Алушти. Оздоровлення дитини у добре знаному Міжнародному дитячому центрі «Артек» є одним із найбільш вартісних в Україні. Незважаючи на прогнози, що після нещодавнього скандалу на позитивному іміджі й добрій славі закладу можна поставити крапку, путівки до легендарного табору розлітаються, як гарячі пиріжки. І вартість такого “пиріжка” коливається від 6800 гривень до 14 тисяч гривень. Дещо дешевше за розцінками коштуватиме табір "Мрія" (Бердянська коса). За 17 днів відпочинку вашої дитини потрібно заплатити біля 2500 гривень. Варто зазначити, що путівки в деякі табори замовляють за місяць-два до початку зміни, тож батькам, які задумуються над цим питанням, слід поспішати. Особливо щодо кримських курортів, адже на відпочинок у них також претендують діти з Росії та Білорусі.

Відпочиваємо на Рівненщині

Як бачимо, ціни на південно-морські табори по кишені не всім батькам. Тому їм варто замислитись про оздоровлення у місцевих дитячих таборах, які знаходяться в межах своєї таки області. Як не крути — треба шукати відповідний варіант по кишені. Щоб дізнатися розцінки на відпочинок у літніх таборах, ми звернулися до заступника директора Рівненського обласного центру оздоровлення та формування здорового способу життя дітей та молоді Рівненської обласної ради Ольги Пивоварчук. Забігаючи наперед, скажу — ціни на путівки у цих таборах минулорічні, оскільки проведення тендерів знаходиться на завершальному етапі, а ціна путівок відповідно буде відома дещо пізніше.

— Вартість самих путівок у порівнянні з минулим роком традиційно збільшиться на 20 відсотків. У 2009 році на дитяче оздоровлення було виділено 2,5 млн державних коштів. Минулого року у Рівненській області було оздоровлено 57,2% (92 тисячі 905 дітей), у 2010 році цю цифру планується підвищити, — пояснює Ольга Пивоварчук. — Загалом на Рівненщині працюють біля 20 закладів оздоровлення та відпочинку, які у 2010 році прийматимуть дітей.

Щодо процедури отримання самих путівок, то, звичайно, у першу чергу оздоровлюють дітей пільгових категорій. Під цю категорію потрапляють діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов´язків, діти загиблих шахтарів, талановиті та обдаровані діти. Відповідно, існує встановлений перелік документів, які потрібно зібрати для того, щоб отримати путівку. Пільговими категоріями дітей переймаються, як правило, районні управління у справах сім´ї та молоді, служби у справах неповнолітніх. Працівники зазначених служб розкажуть, які документи потрібні для оформлення путівки. Докладніше дізнатися про відпочинок у літніх таборах батьки можуть у профспілках, фонді соціального страхування, управліннях освіти та науки і, знову ж таки, в управліннях у справах сім´ї та молоді.

Загалом же батькам, які збираються відправити дитину в один із таборів Рівненщини самотужки, доведеться викласти суму близько двох тисяч гривень. Для порівняння наведемо вам минулорічну вартість путівок на один заїзд (21 день) у дитячі заклади оздоровлення та відпочинку у Рівненській області. Приміром, сума найдешевшої путівки минулого року коливалась від 1600 гривень. За ці кошти можна було оздоровитись у Cанаторно-оздоровчих комплексах «Сигнал» та «Джерельце». Дещо вищими були ціни у Гощанському дитячому оздоровчому комплексі “Агатівка” та Санаторно-оздоровчому комплексі «Електронік-Рівне». Путівка сюди коштувала близько 2000 тисяч гривень. Отож, відправити на оздоровлення свою дитину при бажанні таки можна. Головне ж у цьому лише одне — вартість путівки та відповідно фінансові можливості батьків. Отут доведеться вибирати: місцеві табори чи південні пляжі.

Існує ще один варіант літнього оздоровлення, який працює безвідмовно та незалежно від економічних негараздів, фінансових можливостей і державних указів. У цьому випадку свіже повітря, ліс, річка і трудове виховання гарантовані. Здогадуєтесь, що за варіант?

Не забудьте покласти в сумку:

1. Крім гребінця, зубної щітки, пасти і мила — шампунь (краще в одноразових пакетиках) і кілька невеликих рушників.

2. Незважаючи на жарку погоду, хоча б один довгий теплий светр. Про всяк випадок — бувають і холодні дощові дні.

3. Кілька головних уборів від сонця — чомусь вони губляться найперше.

4. Купальне спорядження — плавки, купальник, гумову шапочку.

6. Настільні ігри — шашки, шахи, нарди. Усе, крім гральних карт, — у дитячих таборах вони поза законом.

7. Улюблену книжку.

Дитина, яка прибуває в санаторно-оздоровчий заклад, при собі повинна мати:

— довідку про стан здоров´я;

— довідку про профілактичні щеплення;

— довідку з санепідемстанції про відсутність інфекційних захворювань;

— довідку від дерматолога.

Якщо їдете в табір вперше

Алла ЯРЕМОВИЧ, психолог:

— Перш за все — дитину чекає чітко встановлений розпорядок дня, якого доведеться дотримуватися. Як правило, кожен день у таборі розписаний по хвилинах. Він насичений цікавими справами та подіями. Тому доведеться робити все швидко та вчасно. Насамперед дитина повинна володіти гігієнічними навичками та елементарними вміннями із самообслуговування. Обов’язково познайомтесь з вихователями та обміняйтесь номерами телефонів, за якими з вами можна буде зв’язатися у будь-яку хвилину. Розкажіть про особливості стану здоров’я дитини, щоб уникнути небажаних наслідків. Можливо, вашій дитині не можна перебувати на сонці чи вона має алергію на деякі продукти харчування.

Якщо ваша дитина вперше поїхала в табір, про це варто повідомити дорослих, які нею опікуватимуться, оскільки адаптаційний період у кожної дитини може проходити по-різному. Не варто одразу забирати дитину, якщо у перші дні вона відчуває дискомфорт. Почекайте тиждень. Добре, якщо з нею у колективі знаходитиметься її давній друг чи знайомий, або просто товариш, який має досвід перебування у подібних місцях. Зазвичай у малих дітей невдоволення може виникати на початку, а в старших — у середині чи наприкінці табірного сезону. Це пов’язано з психологічними особливостями віку дитини. Найкраще звикають до нових умов діти, що відвідували дитячі заклади, а от “домашнім” адаптуватися складніше. Підлітки будуть більше зорієнтовані на колектив однолітків та спільні захоплення, інтереси.

Та, як би там не було, досвід перебування у таборі — справа корисна у будь-якому випадку. Діти вчаться самостійності, розширюють коло своїх знайомств та інтересів, вчаться знаходити спільну мову з оточуючими та поступово звикають до дорослого життя.

За матеріалами gazeta.rv.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас