Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вчені дослідили, що телебачення погано впливає на розвиток дитини

Вчені дослідили, що телебачення погано впливає на розвиток дитини

Чим більше дитина дивиться телевізор, тим імовірніше, що вона буде відставати у школі, а до 10 років не буде відрізнятися міцним здоров´ям, застерігають вчені.

Обстеживши 1300 дітей, дослідники з університетів Мічигану і Монреаля дійшли висновку, що чим більше часу діти у віці до 3-х років проводять біля телевізора, тим більше негативних наслідків виявляється у них у старшому віці. Виявилося, що такі діти гірше встигають у школі, а також споживають більше нездорової їжі, повідомляє Бі-Бі-Сі. Незважаючи на це, британські експерти вважають, що батьки можуть дозволити дітям переглядати "деяку кількість" телепрограм високої якості. У процесі дослідження батьків малюків питали, скільки часу їхня дитина проводила біля телевізора у віці 29 і 53 місяців. Як з´ясувалося, у середньому діти у віці 2-х років проводять біля телевізора дев´ять годин на тиждень, а 4-річні - трохи менше 15 годин. Однак 11% дворічних дітей і 23% малят у віці 4-х років залишаються біля екранів більше 2-х годин на день, що перевищує припустиму кількість часу, рекомендовану фахівцями. У віці 10 років тих же дітей продіагностували повторно.Учителів попросили оцінити академічну успішність, поведінку і стан здоров´я учнів. Тоді ж в учнів виміряли індекс маси тіла. З´ясувалося, що чим більше дитина дивилася телевізор у віці 2-х років, тим гіршою виявилася її поведінка на уроках і нижче успішність, зокрема, з математики. Учені також відзначили загальне зниження фізичної активності, одночасно зі збільшенням індексу маси тіла і споживанням газованих напоїв.

«Раннє дитинство — це найважливіший етап для розвитку мозку і формування поведінки, — каже керівник дослідження, доктор Лінда Пагані з університету Мічигану. — Хоча ми очікували, що вплив телевізійного перегляду зникне з розвитком дитини, той факт, що негативні наслідки виявляються після семи з половиною років, лякає».

Результати дослідження опубліковані в медичному журналі Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine.

За матеріалами citi.cv.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас