Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як п´ять органів чуття можуть допомогти мамі залишатися в ресурсі

Як п´ять органів чуття можуть допомогти мамі залишатися в ресурсі
 

Вирощувати дітей – чарівний досвід, але водночас він супроводжується й великим стресом. Більше того, турбота про дітлахів залишає нам дуже мало часу на себе, хоча його якраз треба знаходити, щоб «залишатися у формі».

Мамі потрібно дбати про себе, щоб вона могла продовжувати дбати про дитину та давати їй найкраще. Спробуйте розслабитись, заспокоїтися та повернути себе в ресурсний стан, використовуючи власні органи чуття.

Як п'ять органів чуття можуть допомогти мамі залишатися в ресурсі

Дотик: Прийміть ванну

Коли ви засмучені, з головою в стресі або просто потребуєте короткого відпочинку, спробуйте прийняти ванну приємної теплої температури, щоб розслабитися і відновити свій ресурс за допомогою відчуття дотику. Також допоможе вдягнути тактильно приємний одяг після купання.

Зір: Подивіться щось для душі

Коли стрес накопичується, і ви відчуваєте необхідність трохи розслабити свої нерви, спробуйте зробити це за допомогою зору. Подивіться щось, що вас розважає і приносить задоволення. Наприклад, це може бути фрагмент хорошого фільму чи епізод улюбленого серіалу/шоу, а може – пара кумедних відео в соцмережі.

Смак: Здивуйте свої рецептори

Для цього ви можете побалувати себе улюбленою стравою чи напоєм, або ж спробувати щось зовсім нове, щоб здивувати свої смакові рецептори і подарувати собі нові враження.

Слух: Слухайте позитивну музику

Музика здатна підняти настрій, налаштувати на релакс чи робочий лад. Щоб повернути себе в ресурсний стан, послухайте улюблені треки та пориньте в приємні спогади або знайдіть хорошу добірку для створення потрібного вам настрою.

Нюх: Наповніть кімнату приємним ароматом

Це можуть бути аромпаалички, ароматизовані свічки з приємним вам запахом або улюблені квіти. Запахи здатні сильно впливати на наш настрій і налаштовувати потрібний лад – скористайтеся цим.

Впливайте відразу на кілька почуттів

• Витратьтеся на хороший лосьйон для тіла з приємним ароматом – це один із найпростіших способів задіяти відразу декілька органів чуття, щоб заспокоїти своє тіло і розум. Саме нанесення лосьйону послужить легким масажем, а його аромат допоможе налаштуватися на відпочинок (так, краще зробити вибір на користь розслаблюючих та заспокійливих ароматів).

• Напої також можуть заспокоювати – вони не лише смачні, а й ароматні. Особливо це стосується гарячих напоїв. Спробуйте гарячий шоколад або трав'яний чай – багато мам говорять про те, що ці напої допомагають їм заспокоїтися та відчути себе краще.

• Побалуйте себе квітами – вони справді піднімають настрій. Біля вашого ліжка, на тумбочці або на кухонному столі вони радуватимуть око і наповнюватимуть кімнату приємним ароматом.

Спробуйте позитивні афірмації

Вірите ви в це чи ні, але повторення фраз з позитивним настроєм дійсно може допомогти. Сфокусуйтеся на звуку свого голосу і на значенні повторюваних слів, щоб вони дійсно набули для вас сенсу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас