Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Перинатальні матриці: що відчуває дитина під час пологів

Перинатальні матриці: що відчуває дитина під час пологів

Перинатальний психолог Наталія Байкалова розповіла про те, що переживає малюк під час пологів. Виявляється, кожен малюк повинен пройти 4 перинатальних матриці, щоб у дорослому житті стати щасливим.


Дуже важливо для дитини пройти всі 4 перинатальні матриці, адже порушення процесу природних пологів може призвести до великих проблем у майбутньому житті малюка. Про те, що відчуває малюк під час пологів, читай далі у розповіді перинатального психолога.

Перша перинатальна матриця: Нірвана

Нірвана - це вагітність, то стан блаженства, в якому перебуває дитина всі 9 місяців. У дитини все є - мама весь час «поруч», їжу добувати не треба, мама і про це «подбає». У маминому животику малюк захищений від холоду, шуму і занадто яскравого світла.

Завдання мами в цей період - створити для дитини якомога комфортніші умови, тобто не хвилюватися і не напружуватися, бо всякі напруги призводять до стиснення м'язів, і малюк почуває себе некомфортно.

Важливо, щоб в сім'ї не було скандалів, криків, щоб у мами не було і думок про аборт, тому що негативні думки та емоції передаються дитині і впливають на її подальше життя.

З 20-го тижня вагітності потрібно починати емоційне виховання дитини. А робити це потрібно так: кожен день в один і той же час мама і тато наспівують малюкові щось і ніжно погладжують животик.

Через кілька тижнів малюк почне відгукуватися на батьківські ніжності. Дитині в животику треба ставити приємну музику, читати вірші й улюблені книги, співати колискові, грати на музичному інструменті.

Друга перинатальна матриця: Жах

Друга перинатальна матриця - це перейми. І недарма вона називається «Жахом». Саме почуття жаху найбільш яскраво малюк переживає в той період, коли у мами починаються перейми. Пік другого періоду - пологи.

Малюк, якому було так комфортно в маминому животику, раптом починає переживати справжній жах. Матка стає малою для підрослого малюка, він відчуває сильний тиск на себе (приблизно силою в 50 кг), матка стискає і б'є дитину, кисню стає все менше.

Дитині стає страшно, вона розуміє, що потрібно кудись рухатися, але не розуміє, куди. Адже навколо темно, світла в кінці тунелю не видно. Дитина записує страх смерті на підкірку.

Вчені вважають, що так звана клінічна смерть - це спогад тих самих відчуттів, які дитина переживає в утробі матері спочатку пологів. А світло в кінці тунелю - це розкрита матка, яка випускає дитину.

Від того, як дитина пройде другу перинатальну матрицю, буде залежати, як дитина буде вести себе у кризовій ситуації. Якщо малюка підтримати в пологах, то і в дорослому житті в складних ситуаціях він буде почувати себе впевнено.

Як допомогти дитині під час пологів

Головне завдання мами під час пологів - допомогти дитині якомога легше пережити пологи. Що для цього треба зробити? У першу чергу, пам'ятати про ті відчуття, які переживає в цей момент малюк.

Буває так, що дитина раптом завмирає, тобто з якихось причин не хоче продовжувати народжуватися. Значить, потрібно дитину підбадьорити. У жодному разі, мамі не варто лякатися, кричати, панікувати, стискатися, адже все це тільки ускладнює стан дитини і заважає їй «зробити» свою роботу до кінця.

Мамине завдання під час пологів - пам'ятати, що малюкові несолодко, що йому потрібно допомогти. Потрібно забути про себе, про біль, і зосередитися на дитині.

Саме тому епідуральна анестезія не бажана під час пологів, тому що мама відключається і перестає відчувати крихітку. Якщо, звичайно, епідуралку не рекомендовано лікарем за медичними показаннями.

Третя перинатальна матриця: Опір

Опір - це проходження дитини по родових шляхах. Від того, як малюк пройде по родових шляхах, залежатимуть його навички щодо подолання труднощів. І дуже важливо підтримати малюка, який, незважаючи на пережитий жах і повну темряву, почав рухатися по родових шляхах.

Якщо мама і тато підбадьорюють, підтримують дитину, і вона впевнено рухається вперед, то і в житті все буде в неї відмінно. Третя перинатальна матриця закінчується тоді, коли з'являється голівка малюка.

Четверта перинатальна матриця: Подвиг народження

Народження дитини - четверта перинатальна матриця. Можливо, найскладніша стадія для дитини, і дуже не даремно вона називається Подвиг народження. Адже для дитини все змінюється кардинально: водне середовище змінюється повітряним, приємна напівтемрява змінюється яскравим світлом, тиша і серцебиття мами змінюється шумом.

В момент, коли дитина робить перший подих, вона переживає такий біль, який можна порівняти хіба що з болем при опіку. Але все ж, незважаючи на всі труднощі і біль, дитині необхідно пройти всі ці перинатальні матриці для того, щоб у дорослому житті їй все простіше давалося. Щоб те, що підкидає нам життя, здавалося просто квіточками порівняно з тим, що ми вже пережили.

Після четвертої матриці

Наша задача після пологів - допомогти дитині адаптуватися до життя, впоратися зі стресом. І хоча б частково заповнити ті зміни, які настали в житті дитини. Тобто потрібно притиснути дитину до себе, прикласти до грудей, щоб вона знову відчула серцебиття мами і дізналася смак маминого молочка.

Обов'язково потрібно подякувати дитині за те, що вона народилася, щоб малюк і в майбутньому радів своїм досягненням і прагнув до нових висот. І собі потрібно подякувати за народження малюка.

На думку перинатальних психологів, якщо дитина не пройшла якусь матрицю, це може привести до проблем у дорослому житті.

Наприклад, не пройшовши четверту матрицю, в дитини можуть виникнути проблеми з вживанням алкоголю, якщо були складнощі у третій матриці - людина схильна до вживання екстезі. Якщо перша перинатальна матриця була для дитини важкою, якщо мама під час вагітності не любила малюка, думала про аборт, у дитини можуть бути проблеми з наркотиками.

А ти віриш в те, що перинатальні матриці так важливі для людини?

За матеріалами uaua.info

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Чому пари вибирають саме золоті обручки

Золоті обручки — ювелірні прикраси, які зайняли головну позицію в житті кожної людини після заміжжя. Головним металом для обручок здавна заведено вважати золото. Це хороший зносостійкий матеріал, який виглядає красиво та володіє особливим блиском. Для виготовлення золотих обручок використовується 585 проба. Це означає, що в сплаві міститься 58,5% чистого золота. Решту становить лігатура, внаслідок якої виріб набуває хороших експлуатаційних властивостей та служить тривалий період експлуатації. Золото — безумовний лідер дорогоцінних металів для обручок.

Чи користуєтесь ви натуральними засобами по догляду?

Основні причини вибору саме натуральних косметичних засобів

Головне у виборі якісної натуральної косметики - користь від її застосування. Важливо, щоб ефект був накопичувальним і тривалим. Саме такими властивостями і мають володіти екологічно чисті засоби для щоденного догляду.

Дитяча казка: Чарівна мандрівка

Жив-був мандрівник на ім'я Христофор, який мандрував світом в пошуках чудес. Різні чудеса йому траплялися - і незвичайні споруди, і лазурні моря, і камені, схожі на фігури звірів та людей, та інші різноманітні витвори людей та природи.

Що вам варто знати про свою дитину-Козерога

Якщо ваш малюк народився між 22 грудня і 19 січня, то за знаком Зодіаку він – Козеріг. Маленький Козеріжок напевно буде рішучим, працьовитим, впертим і дуже добрим. А що ще можна сказати про таку дитину?