Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Музична школа: аргументи "за" і "проти"

Музична школа: аргументи "за" і "проти"

Традиція навчати дітей музиці, яка народилася в аристократичних колах Європи, довела свою корисність. Результати дослідження, проведеного групою вчених з США, Швеції і Норвегії кажуть, що музиканти мають більш розвинений мозок в порівнянні з іншими людьми. Більш того, вони куди краще вміють вчитися!


Вивчення діяльності мозку показало, що музиканти виявляють більшу здатність бачити загальну картину явищ, ніж представники інших професій, їх вміння логічно мислити і планувати розвинене на високому рівні. Крім того, саме музиканти продемонстрували вченим високий рівень моральної свідомості і гідний уваги IQ.

Ще один вагомий аргумент на користь рішення віддати дитину в музичну школу. Хоча за статистикою, лише 1% випускників «музикалок» пов'язують життя з цією професією, практично ніхто не шкодує про здобуту освіту. Тести на рівень інтелекту, математичні здібності і просторове мислення на 20% краще виконують діти, які займаються музикою, хай навіть вони і не стануть великими піаністами і співаками. Давно помічено, що успіхи в загальноосвітній школі підвищуються, коли дитина починає займатися музикою, і це не дивно - одних пальців тут недостатньо, доводиться напружувати і пам'ять, і увагу, і мозок.

1. Корисно для здоров'я. Численні дослідження довели, що класична музика позитивно впливає на нервову систему, дихання, травлення, музикою лікують безсоння, хронічну втому, депресії. Більш того, хоровий спів підвищує опірність організму до простудних захворювань, вирішує проблеми заїкання і поганої дикції. Навіть квіти ростуть швидше, а корови дають більше молока, якщо їм дають послухати Моцарта, що вже говорити про дітей.

2. Розширює кругозір. Крім того, що у дитини фізично не залишиться часу на «погану компанію», у неї сформується певне коло інтересів - далеко не самих примітивних. Музика дарує натхнення, розвиває естетичні якості, будить творчі здібності в абсолютно різних областях. Не тільки майбутні композитори, а й відомі художники, письменники і поети займалися музикою і почали створювати свої твори під враженням від класики.3. Привчає до дисципліни. Діти, учні відразу в двох школах, уміють грамотно планувати свій час - чи є така професія, в якій цей навик не буде затребуваний? Розвиваються завзятість, сила волі, старанність, оскільки займатися слід щодня, будь-які пропуски відразу відчутні в прямому сенсі слова. До того ж, дитина звикає робити кілька справ одночасно і користуватися кількома почуттями відразу - а саме так і відбувається процес гри на будь-якому інструменті.

4. Позбавляє від страху публічних виступів. Регулярні прослуховування, концерти та огляди різного рівня - норма для кожної музичної школи. Одна за роялем чи в складі хору, але дитина обов'язково буде виступати і звикне справлятися з емоціями, володіти собою на сцені, бути в центрі уваги - знову ж таки, в якій діяльності це не знадобиться? А ще в «музикалці» постійно здаються заліки та іспити, тому страх перед будь-якою вигадкою міністерства освіти вашому чаду не загрожує.

5. Допомагає знайти своє місце в суспільсті. Не дарма музикування споконвіку було головним світським заняттям. На будь-якому шкільному вечорі дитина зможе блиснути здібностями, їй буде чим вразити однолітків і що їм продемонструвати. Ну, а дві школи замість однієї розширюють коло спілкування за визначенням - причому, розширюють його явно в кращу сторону, а не в бік під'їздів і підвалів.

6. Розвиває математичні та лінгвістичні здібності, а також логіку. Займаючись музикою, дитина мислить просторово, маніпулює абстрактними поняттями, запам'ятовує структуру нотного тексту. Саме тому багато відомих учених і лінгвістів, а також літераторів і поліглотів виросли з дітей, які присвятили музиці не один рік. В Оксфорді серед професорів, які викладають математику, дві третини числяться в університетському музичному клубі, а Лев Толстой, Борис Пастернак, Іван Тургенєв і Жан-Жак Руссо знали, до речі, не по одній мові, і вважали найкращим методом вивчення іноземних мов саме музику. Фірма Microsoft віддає перевагу співробітникам з музичною освітою, і програмісту воно дійсно корисно.У кожному класичному творі є свої частини, чітка структура, теми і мотиви, фрази і пропозиції, крапки і коми, тому навіть при відсутності абсолютного слуху чи видатного музичного таланту можна стати генієм в зовсім далекій, здавалося б, області - фізиці, комп'ютерному світі, журналістиці.

За матеріалами missus.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас