Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Секс під час вагітності

Вагітна жінка з чоловіком

Чи можна під час вагітності займатися сексом? Ознайомтеся з усіма "за" та "проти" та вирішіть це питання для себе один раз і назавжди.

Деякі фахівці схильні закликати подружжя до стриманості лише тоді, коли вагітність протікає з ускладненнями. Проте навіть якщо ваша вагітність протікає ідеально, ваша дитина отримає багато відчуттів під час вашого статевого акту. І навряд чи вони будуть приємними.
Науково доведено, що існує так звана «пренатальна пам´ять». Це означає, що в підсвідомості людини зберігається інформація, записана ще на клітинному рівні. Тобто дитина сприймає і записує дані ще до того, як у неї сформується мозок і повноцінна нервова система. Висновки робіть самостійно.
Багато консультантів, гінекологів і акушерів радять слухати приємну музику під час вагітності, розмовляти з малюком, що ще не народився. І при цьому в суспільстві існує думка про те, що заняття сексом під час вагітності не принесуть ніякої шкоди дитині. Давайте спробуємо уявити, що відчує малюк? Під час занять сексом, у мить, коли жінка відчуває оргазм, матка скорочується. Цьому скороченню сприяють гормони простагландіни, що знаходяться в спермі, вони здатні стимулювати появу пологової діяльності, що спричиняє небезпеку переривання вагітності. Трясіння, різкі звуки, сильне скорочення м´язів − ось, що відчуває дитина. Мабуть, це було б занадто для вас зараз – потрапити в подібні умови. Притому, що ваше тіло абсолютне беззахисне і досить крихке.

Лікарі виділяють також «групи ризику». Якщо ви входите до однієї з таких груп, то для вашої дитини секс є небезпечним:
• Пацієнтки з проблемами з настанням вагітності
• Пацієнтки з низькорозташованою плацентою: якщо вона перекриває вихід з матки (цю проблему можна виявити під час сеансу УЗІ-сканування), статевий акт може викликати кровотечу;
• Партнери, у яких виявлені запальні захворювання, що передаються статевим шляхом (наприклад, сифіліс, гонорея). У цьому випадку існує небезпека інфіціювання плодових оболонок, що найчастіше приводить до передчасного відходу навколоплідних вод;
• При багатоплідній вагітності (двійнята, трійня). Це пов´язано з тим, що при багатоплідній вагітності завжди присутній ризик передчасних пологів, а сексуальне збудження може стимулювати пологову діяльність;
• Якщо матка постійно знаходитися в тонусі. В цьому випадку, незалежно від терміну вагітності, статевий акт може спровокувати скорочення матки і передчасні пологи;
• Якщо вже були викидні і передчасні пологи або при загрозі викидня;
• Пацієнтки за 2-3 тижні до передбачуваного терміну пологів;
• Небезпечними вважаються дні передбачуваних менструацій, тобто кожен четвертий тиждень терміну (4-ий, 8-ий, 12-ий, 16-ий, і.т.д.), а так само дати попередніх викиднів;
• При появі кровотечі або виділень, що мажуть, рекомендується утриматися від сексуальних контактів

Цікаво, що відношення жінки в "положенні" до сексуального життя дещо змінюється. Можна сказати, що природа сама піклується про наше здоров´я, оскільки майбутні мами в перші тижні вагітності зазвичай майже не відчувають сексуального потягу. Річ у тому, що в цей час організм виробляє в основному прогестерон - гормон спокою, що охороняє вагітність. Тому багато жінок відзначають, що в цей період їх більше влаштовує не активне статеве життя, а найрізноманітніші ніжності, поцілунки, ласки. Потреба в активних заняттях сексом залежить у першу чергу від гормону естрогену. В основному він виробляється в першу половину менструального циклу, у момент овуляції спостерігається пік його вмісту в крові, а значить, і пік сексуального потягу. До кінця вагітності кількість естрогену починає поступово збільшуватися, оскільки його кількість сприятливо діє на початок пологової діяльності. Звичайно, якщо заняття сексом приносить вам дійсно багато, якщо ви почуваєтеся після цього щасливою не годину, і не дві, а довше… Ваш стан і ваші емоції вплинуть на дитину. І вона стане трошки щасливішою.
Тому вибирайте ви.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Жіноче Здоров´я: Глибоке Зрозуміння та Збереження

Жіноче здоров'я — це складний та непередбачуваний аспект життя, який об'єднує в собі ряд фізіологічних та емоційних викликів. Від вагітності до менструації, від репродуктивної системи до загального благополуччя — розглянемо кілька ключових аспектів жіночого здоров'я та те, як розуміння цих питань може вплинути на якість життя.

Екстракорпоральне запліднення: надія для пар, які прагнуть стати батьками

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – це сучасний метод лікування безпліддя, який включає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом поза тілом жінки. Цей процес став революційним проривом у репродуктивній медицині, відкриваючи двері до батьківства для багатьох пар, які зіткнулися з проблемами здоров'я або іншими труднощами на шляху до створення сім'ї.

Що мами вирішують робити так само, а що – по-іншому з другою дитиною (частина 1)

Всі ми навчаємось на своїх помилках та досвіді, і батьківство – не виняток.

Насправді, у більшості випадків батьківство базується на методі спроб та помилок. Адже для тих, хто став батьками вперше, будь-який досвід пов'язаний із появою малюка – новий. Ми багато чого вчимося і до багато чого зовсім не готові (скільки статей і книг не прочитай).

Як підготувати малюка до появи другої дитини

Поповнення у сім'ї – це завжди радість. Хіба що, окрім тих моментів, коли старші братики та сестри починають ревнувати маму до малюка. В останні роки ваша дитина була центром вашого світу, а тепер всю цю увагу і все це кохання їй доведеться ділити з малюком. Так, вам доведеться почати приділяти старшій дитині менше часу та уваги, але не варто через це панікувати.