Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що дарувати дітям різного віку на день Святого Миколая

Що дарувати дітям різного віку на день Святого Миколая
 

Кожна дитина чекає дня Святого Миколая із надією і вірою отримати чудовий подаруночок, залишений під її подушкою. Такі подарунки можна розділити на два види: ті, про які дитина просила, й ті, що якнайкраще підійдуть саме для її віку. Вибір – за Святим Миколаєм.

Подарунки на Миколая за віком дитини

Якщо Миколайчик вирішить подарувати дитині подарунки, доречні для її віку, то має ознайомитися із наступною інформацією:

1. Дітям до півтора-двох років слід дарувати подарунки, які розвивали б в першу чергу їх відчуття і сприймання. Тому вони мають бути:

- багатокольоровими, містити в собі елементи різної форми та розміру (розвиток зорових відчуття і сприймання);

- бути виготовлені з матеріалів різної текстури та жорсткості (розвиток тактильних відчуття і сприймання);

- видавати негучні (!) приємні звуки музики, природи, звучання слів тощо (розвиток слухових відчуття і сприймання).

Іграшки для дітей цього віку мають бути виготовлені з якісних екологічно чистих матеріалів і не містити відривних елементів, які, в разі їх відпадання від іграшки, дитина може проковтнути чи засунути собі в ушко, носик.

2. У дітей двох-трьох років активно формується мовлення. Тому доречно дарувати їм подарунки, які містять у собі букви та слова, а також цифри.

Діти поступово знайомляться із функціональним характером предметів, а тому залюбки гратимуться іграшками, які можна якось використати. Наприклад, іграшковий молоток, яким можна по чомусь постукати, чи ключ, який можна вставити в замок, і він відкриється або закриється.

Гарними будуть іграшки з різної форми отворами, в які потрібно вставити предмети відповідної форми. Вони розвивають мислення і уявлення дитини про себе як про діяча, який справляється із такого роду завданнями успішно чи менш успішно. Це формує Я-концепцію малюка (його уявлення про себе), стимулює розвиток старанності та наполегливості.

3. Діти чотирьох-шести років активно грають у рольові ігри. Рольова гра являє собою діяльність, у ході якої діти переймають на себе ролі дорослих людей, відтворюючи їхню діяльність і взаємостосунки. Вона дає можливість дитині засвоїти соціальні норми поведінки, формує моральні судження, розвиває навички кооперації і співпраці, якщо дитина грається не одна. Тож, ідеальними для дітей цього віку стануть іграшки, які допоможуть їм грати в рольові ігри. Наприклад, костюми представників різних професій (поліцейського, повара) чи предмети, якими вони оперують у своїй діяльності тощо.

4. Для дітей семи-десяти років настає гаряча пора активного шкільного навчання. Провідним видом діяльності стає вже не гра, а саме навчання, у ході якого відбувається всебічний розвиток дитини. Тому й подарунки для дітей цього віку мають бути такими, що доповнюють навчання. Це можуть бути книги, яскраві енциклопедії, набір для інтелектуальних ігор (шахи), засоби, які допомагають у навчанні (планшет) тощо. Подарунком може стати подорож у нове цікаве для дитини місце, в якому вона набереться нових знань і вражень.

У дітей цього віку зазвичай є хобі. Тож подарунок може бути пов'язаний із улюбленим видом діяльності дитини.

5. Бажання дітей підліткового віку – виділятися із натовпу та зливатися із референтною групою. Референтна група – це така, на норми, цінності та думку якої дитина орієнтується у своїй поведінці та зовнішньому вигляді. Дитині 11-16 років слід дарувати подарунки, які допоможуть їй влитися у групу «своїх». Це може бути, наприклад, відповідний одяг або прикраса.

Подарунки, пов’язані із хобі, теж ніхто не відміняв.

6. Діти раннього юнацького віку (з сімнадцяти років) стають на шлях пошуку себе в цьому світі. Якщо основним запитанням дітей підліткового віку є: «Який я?», то юнаки шукають відповідь на інше: «Ким мені бути?». За можливості, можна подарувати дитині заняття із спеціалістом із професійної орієнтації. Або ж піднести подарунок, який допоможе їй у оволодінні її майбутньою спеціальністю, якщо дитина вже визначилася.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас