Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Харчування майбутньої мами: що можна собі дозволити

Харчування майбутньої мами: що можна собі дозволити
 

Виростити дитину здоровою, фізично міцною та розумною – природне бажання всіх батьків. Але не всі батьки знають, що фундамент цих якостей закладається в організмі дитини задовго до її народження, ще в період внутрішньоутробного розвитку і в ранньому дитячому віці.До вагітності і грудного вигодовування треба готуватись завчасно. З самого початку вам слід потурбуватися про своє здоров’я. Для цього треба пройти профілактичний огляд у лікарів жіночої консультації ще до настання вагітності. Не забудьте відвідати стоматолога та ЛОР лікаря, оскільки хронічні осередки запалення носоглотки чи інші захворювання можуть бути джерелом інфікування плоду під час вагітності та народження дитини.

Якщо у вас є шкідливі звички, позбавтеся від них. Якщо ви захворіли приймайте тільки ті ліки, які вам рекомендував ваш лікар. Якщо ваша праця пов’язана з профшкідливостями, ви маєте право на іншу, легшу, нешкідливу роботу на тому ж підприємстві. Вибирайте маршрути для прогулянок там, де немає руху транспорту та забруднення повітря. Вам та вашій майбутній дитині потрібно тільки чисте повітря. Займайтеся ранковою гімнастикою, яка зміцнить Ваш організм, щоденно приймайте холодний душ, бажано вранці і увечері перед сном.

І найголовніше - не забувайте, що повноцінне харчування має виключно важливе значення для Вас та Вашої майбутньої дитини! Отже, Ви вагітні. Що ж можна собі дозволити?

При вагітності дозволяється їсти:

• Хліб пшеничний білий, сірий, житній вчорашній, вимочений оселедець; молоко цільне, сметана в невеликій кількості, велика кількість сиру (до 400 гр. на добу), кисле молоко, масло вершкове та прованське (60 гр. на добу), яйця без жовтків (не більше 1 жовтка в день), супи молочні, водні, круп ’яні вегетаріанські, але без грибів, гороху, сочевиці, фасолі, бобів, щавлю, шпинату та без пасерування і піджарки овочів та муки.

• М’ясо, риба, птиця у відварному вигляді (допустиме запікання після відварювання), крупи та макаронні вироби, овочі та фрукти (сирі, варені, запечені), ягоди різні (за винятком сильно кислих сортів). Особливо рекомендовано відварену моркву з олією; томатну пасту негостру, помідори солодкі, квашену не дуже кислу капусту.

• Цукор, варення, киселі, соуси білі.

Продукти про які поки що слід забути:

Слід обмежити вживання цукру до 30 гр. на добу, солодкі страви готувати за рахунок добової норми цукру. Чай пити тільки слабозаваренний, замість кави – сурогат.

Необхідно виключити з раціону м’ясні бульйони, рибні відвари, холодці, м’ясні та рибні консерви, копченості. З овочів – шпинат, петрушку, спаржу, буряк, красну та брюссельську капусту, рідьку, селеру, зелені боби, сочевицю, гриби, жарену картоплю. З фруктів та ягід виключаються слива, аґрус, суниця, червона смородина, журавлина; з напоїв – какао, міцний чай, томатний сік, квас.

Забороняється щавель, салат, ревінь, перець, винні ягоди, жирні сорти м’яса.

Режим харчування

Часті прийоми їжі 5 разів на день, виключити занадто холодні страви, вживати до 2 – 2,5 л рідини на добу, переважно у вигляді фруктово–овочевих соків.

При вагітності часто відмічається ріст захворювань нирок і особливо сечо-сольового діатезу, одним з проявів якого є оксалатурія (поява солей оксалатів в сечі у великих кількостях). При цьому виникають камні, які вміщують кальцеві солі щавелевої кислоти.

Щоб запобігти потраплянню в організм оксалатів і речовин, які в процесі обміну перетворюються в них, необхідно дотримуватися певної дієти. Найкраще для цього підходить діета №5 з обмеженням вуглеводів та солі, хімічних подразників, жирів та холестериновмісних продуктів, а також зі включенням продуктів з великим вмістом рослинної клітковини.

Автор: Дуванова Ірина
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас