Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ми хочемо дитину! Або як виявити найсприятливіші дні для зачаття?

Ми хочемо дитину! Або як виявити найсприятливіші дні для зачаття?
 

Як визначити дні, в які існує найбільша імовірність завагітніти? Є кілька способів.

Найбільша імовірність завагітніти наступає в середині менструального циклу – під час овуляції, коли відбувається розрив фолікула і вихід яйцеклітини. Якщо Ви уважно слідкуєте за своїм циклом, то легко зможете визначити овуляцію і запланувати зачаття дитини.Заведіть спеціальний календарик, де Ви відмічатимете всі стадії циклу (початок менструації, її закінчення, зміна виділень і т.п.). Достовірні висновки про власний цикл і настання овуляції можна робити після (хоча б) піврічного ведення таких записів, адже лише тоді Ви матимете повну картину усіх нюансів Вашого циклу.

Можна також спробувати вимірювати базальну температуру для визначення «плідних» днів. Вимірювати її можна в роті, у піхві або у прямій кишці (виберіть для себе найбільш зручний спосіб і користуйтеся лише ним протягом одного циклу для точності результатів). Вимірюється базальна температура одразу після пробудження (не встаючи з ліжка, тому краще термометр приготувати заздалегідь). Початок підвищення базальної температури співпадає з моментом настання овуляції.

Багато жінок здогадуються про дозрівання яйцеклітини (настання овуляції), аналізуючи деякі зовнішні ознаки: зміна виділень (вони стають більш прозорими і рідкуватими), біль внизу живота, чутливість молочних залоз.

Ще один надійний спосіб визначення «плідних» днів – використання спеціальних міні-мікроскопів (типу Mayby-Baby). Даний пристрій допоможе визначити наближення овуляції на основі тесту кристалізації Вашої слини (більш детально читайте в інструкції). Ви, також, можете придбати спеціальні тести на визначення овуляції. Вони дешевші за згадані мікроскопи, і багато жінок відмічають точність визначення «плідних» днів за допомогою таких тестів.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас