Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Кесарів розтин

Кесарів розтин
 

Кесарів розтин – це операція, при якій плід витягають через розріз у передній черевній стінці і розріз у матці. Найчастіше використовують так званий косметичний розріз черевної стінки – у поперечному напрямку, по надлобковій складці. При цьому післяопераційний рубець майже непомітний, до того ж він ховається під білизною. Матку розрізають також у поперечному напрямку, у її нижній частині, оскільки стінка матки у цьому місці найтонша, і травма її м’язу – мінімальна.Операцію виконують під загальним наркозом або епідуральною анестезією. У другому випадку анестетик вводять в оболонки спинного мозку, що забезпечує знечулення тіла нижче введення препарату. Цей вид анестезії має велику перевагу у тому, що пацієнтка знаходиться при свідомості і після завершення операції може одразу бачити своє немовля, прикласти його до грудей і т.п.

Чи можна виконати кесарів розтин виключно за бажанням жінки?

Згідно з Українським законодавством – не можна, що є цілком виправданим. Часто до такого бажання підштовхує страх перед випробуванням, болем, невідомим, негативні чутки про різні ускладнення пологів. Натомість кесарів розтин – це операція, яка має свої ускладнення і, як кожна операція, кожне втручання в організм людини, має мати на те вагому причину. Статистика говорить, що близько 20% пологів в Україні проходять шляхом кесаревого розтину. Та ж статистика нагадує, що кількість ускладнень після кесаревого розтину в 4 рази більша, ніж після пологів природнім шляхом. Напевно, це вагомий аргумент для жінок, які планують народити шляхом кесаревого розтину тільки через страх перед болісними пологами. Також, рівень смертності жінок під час проведення даної операції вищий, ніж при природних пологах.

Які негативні наслідки кесаревого розтину?

Якщо йдеться про спасіння дитини або мами, операція є однозначно позитивною. Натомість при можливості народити дитину природно, жінка та її дитина втрачають безцінний досвід переходу через випробування, звільнення від страждань одразу після народження дитини, радості бачити і чути перші хвилини життя, перший крик, можливість притулити малесеньке, тепле ще незнайоме, але таке рідне тільце, прикласти його до своїх грудей (що є дуже позитивним для подальшого успішного грудного вигодовування) (йдеться про проведення кесаревого розтину під загальною анестезією). До інших негативних факторів відноситься ризик інфікування під час проведення даної операції (як і під час проведення будь-якої операції), значна втрата крові, можливість ушкодження внутрішніх органів, непередбачувані реакції на анестезію.

Проведено також багато досліджень, які доводять те, що діти, народжені через кесарів розтин, важче адаптуються до нового світу, мають певні слабинки у здоров’ї, є більш вразливими. Лікарі часто відкидають ці факти, називаючи їх недоведеними і безглуздими, але щось, напевне, в цьому є. Адже сама природа влаштувала процес народження дитини таким чином, що пологи проходять в кілька етапів, дитина проходить певний шлях. В жодному разі не хочемо засмутити матерів, які змушені народжувати через кесарів розтин, оскільки є медичні показання щодо цього. Бажаємо лише переконати жінок, які свідомо йдуть на цю операцію, бажаючи позбавити себе болю пологів.

Чи можна народити через природні родові шляхи після одного чи кількох кесаревих розтинів?

Можливо після першого, за відповідних умов у клініці, коли за будь яких ускладнень зможуть негайно надати допомогу. Коли є два або більше рубців на матці, подальші пологи здійснюються лише через кесарів розтин.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас