Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Пасхальні ігри

Пасха

Ігри для дітей та дорослих до Пасхи допоможуть вам розважити гостей, весело провести час чи зайняти дітей, поки батьки сидітимуть за святковим столом.
Поздоровляємо зі святом!

Катання яєць

Улюбленою пасхальною грою на Русі було катання яєць: робили простий дерев´яний або картонний «каток», а навколо нього звільняли рівне порожнє місце, на якому розкладали фарбовані яйця, або маленькі призи, або іграшки. Гравці підходять по черзі до катка і котять своє яйце; предмет, який яйце чіпатиме, — виграний.

Пошук пасхальних яєць

З дітьми, що прийшли в гості, можна провести таку гру: хто-небудь із старших заздалегідь ховає в різних місцях яйця з сюрпризами — картонні, пластикові, склеєні конвертики у формі яєць з маленькими призами (можна, звичайно, заховати і такі популярні у нинішніх дітей ласощі з іграшкою, як «Кіндер-сюрприз»).
Якщо дітей буде багато, можна розділити їх на дві команди, кожна з яких намагатиметься виграти якомога більше яєць у відведений для цього час. Звичайно, треба постаратися, щоб кожна дитина знайшла хоч би одне яйце і як приз понесла додому.

Чокання яйцями

Це теж старовинна російська забава: стукаючи тупим або гострим кінцем фарбованого яйця яйце суперника, гравець прагне виграти якомога більше цілих яєць. Якщо яйце тріснуло — програв!

Естафета з яйцем

Гравці розбиваються на дві команди і бігом з яйцем у ложці дістатися до фінішу і повернутися назад, щоб передати яйце наступному товаришеві по команді. Можна гру різноманітити і тримати ложку не в руках, а в роті.

Знайди наперсток

Це дуже старовинна гра, їй років п´ятсот. Гравці виходять з кімнати, а ведучий у цей час ховає абикуди наперсток, але так, щоб він знаходився у полі зору гравців. Потім ведучий запрошує в кімнату всіх, хто виходив, і вони починають шукати наперсток очима. Коли гравець знаходить наперсток, він мовчки сідає. Той, хто через п´ять хвилин не знайде наперсток, платить фант.

Подарунки

Одного з гравців вибирають - він буде водити. Кін відправляється в подорож, і всі гравці просять його привезти їм із різних міст подарунки. Вони називають міста, але подарунки не називають — вони поки не знають, що «пришлють» їм «родичі».
Міста краще називати загальновідомі і бажано на різні букви. Той, що водить, приймає всі прохання, прощається і відправляється в подорож, тобто виходить з кімнати.
«Подорож» продовжується не більше п´яти хвилин — за цей час ведучий повинен придумати, кому що привезти. Назва подарунка повинна починатися з тієї ж букви, з якою починається назва міста, згадана гравцем. Так, наприклад, що назвав місто Калуга можна привезти кошик, кішку, корито, копито, колесо, капусту і так далі, а що назвав Ставрополь — самовар, суп, скриня і так далі.
Чим смішніше подарунок, тим краще. Головне завдання ведучого — запам´ятати, хто яке місто назвав, а подарунок на відповідну букву придумати нескладно.
Подорож закінчена. Усі поздоровляють мандрівника з благополучним прибуттям. Починається роздача подарунків.
— Був у вашого дідуся, — звертається ведучий до того, хто назвав місто Омськ, — він прислав вам ошийник.
Гравець повинен прийняти подарунок, але, якщо ведучий помилився, і він такого міста не називав, подарунок відкидається. Коли грають більше п´яти чоловік, то одна помилка в розрахунок не приймається, але за дві помилки ведучого штрафують — він зобов´язаний віддати свій фант.

Хто ведучий?

У грі повинне брати участь не менше шести гравців, один з них покидає кімнату. У цей час останні сідають в круг і вибирають ведучого. Ведучий робить прості рухи, наприклад, ляскає в долоні, мотає головою, трясе кулаками в повітрі і так далі. Решта гравців повинна повторювати рухи ведучого і щонайшвидше виконувати нові рухи услід за ним.
Тепер гравець, який виходив за двері, повертається і стає в центр круга. Його завдання — виявити, хто ведучий. Це зовсім непросто, тому що, поки він дивиться на ведучого, той не почне робити нових рухів. Коли ведучий все ж таки знайдений, він повинен вийти з кімнати, а гравці вибирають нового ведучого.

Знайди свисток

Вам знадобляться свисток, шпилька і нитка завдовжки близько 20 см. Виведіть з кімнати трьох чоловік, які ніколи не грали в цю гру. Решта гравців сідає на стільці в щільний круг лицем усередину. Тепер ви запрошуєте одного з тих, хто за дверима. Він стає в круг, і, поки ви зав´язуєте йому очі, хто-небудь з гравців обережно приколює йому на спину, нитку зі свистком так, щоб він цього не помітив. Потім ви говорите, що один з гравців, які сидять навколо нього, вкрав чарівний свисток і йому потрібно знайти винного. У цей час один з гравців свистить у свисток і обережно відпускає його.
Може пройти дуже багато часу, поки гравець із зав´язаними очима, всякий раз повертаючись на свист, здогадається, що чарівний свисток прив´язаний до його власної спини! Потім так само викликають іншого з тих трьох, кого виводили з кімнати.

Фанти

Зазвичай фанти, якщо їх не придумати заздалегідь, бувають досить одноманітними: заспівати пісню, прочитати вірш, станцювати, розповісти анекдот. Але якщо підготуватися заздалегідь, можна придумати багато цікавого: інсценувати дресирувальника і дресировану тварину, зобразити яку-небудь знайому картину, скласти частушку про сьогоднішній вечір, за допомогою пантоміми розповісти про подію, відому всім присутнім, і так далі.

Скоромовки

Ведучий пропонує гравцям помірятися силами в скоромовках, він роздає всім картки, на яких надруковано по одній скоромовці. Потім викликає тих, що змагаються. Спочатку кожен з тих, що грають поволі і голосно читає слова тексту, щоб його сенс був зрозумілий всім, після чого по команді ведучого вимовляє скоромовку в швидкому темпі. Виграє той, хто не допустив жодної помилки. Для гри можете скористатися цими скоромовками.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як обрати настільну гру: українська мова та інші критерії

Пошук настільної гри, яка чудово підійде на роль подарунка для дитини – завдання, яке потребує максимально відповідального підходу. Під час вибору настолки важливо врахувати головні захоплення чада, а також звернути увагу на цілу низку важливих особливостей ігрового «інтерфейсу».

Ігри для дітей перед сном: поради маркет-моллу «Даринок»

Дитячі спокійні ігри перед сном – запорука тихого вечора. Найчастіше в сім'ях з дітьми вечір перетворюється у найгаласливіший період дня. У такий час діти стають надміру збудженими й зовсім не хочуть готуватися до сну. Це не тільки заважає відпочинку батьків, а й може порушити режим дня для малечі. Спокійні ігри позитивно впливають на дитячу психіку, а також можуть бути гарним способом скорегувати складні життєві ситуації та поведінкові моделі, які викликали стрес.

Дитячі ігри та конкурси на Масляну

Дитячі ігри на Масляну

Пошта

Гра починається з переклички ведучого з гравцями:

РОЗВИТОК ДИТИНИ 2-6 РОКІВ: ЛАЙФХАКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Перші роки життя дитини стають вирішальними у процесі формування основних засад для подальшого розвитку. Саме в цей час батьки мають підібрати необхідні методи виховання, щоб у майбутньому малюк виріс кмітливим, щасливим та зміг повною мірою розкрити свій потенціал. Давайте поговоримо про те , яким чином дорослі можуть цьому посприяти.