Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Декілька слів про плоскостопість у дітей (частина 2)

Декілька слів про плоскостопість у дітей (частина 2)
 

Отже, продовжимо дуже важливу тему плоскостопості. Більш конкретно пропонуємо зупинитися на її профілактиці.Коли заходить мова про профілактику плоскостопості, більшість з нас в першу чергу згадує про ортопедичне взуття, адже це справді дуже важливий елемент її профілактики. Але багато батьків помилково поспішають із покупкою такого взуття чи устілок, адже до трьох років у малюків присутня фізіологічна (така, яка не є патологією) плоскостопість.

 малечі зводи стопи заповнені жировою подушкою, тому використання ортопедичних устілок в даному випадку є протипоказаним, адже постійне надавлювання на підошви може викликати руйнування м’язової тканини. Проте, якщо у дитини стопи явно розвернуті всередину, носочки наближені, то лікування необхідно розпочинати негайно, поки сухожильний апарат ще не надто напружений і піддається розтягненню. Тут без консультації ортопеда не обійтися.

Засобом профілактики плоскостопості в ранньому віці є носіння жорсткого взуття. Загалом, раннє носіння взуття сприяє правильній постановці стопи.

Виразною ознакою наявності проблем із формуванням зводу стопи є хода малюка: дитина, при наявності таких проблем, ходить на зовнішніх краях стоп, носками всередину. Великий палець при стоянні і ходьбі відповідно також повернутий всередину. У дітей із такими особливостями ходьби помітні деякі порушення при присіданні навпочіпки: п’ятки малюка в цьому положенні не розміщені по середній лінії, а відхилені назовні.

Лікування подібних проблем включає в себе: масаж спини, м’язів гомілки і стоп, курсам по 15-20 сеансів 4 рази на рік. Такий масаж необхідно проводити одразу після теплових процедур: озокерит, парафін, грязі, які мають глибоко розігріти м’язи. Закріпити ефект допоможе лікувальна гімнастика.

Автор: Марта Павлюк

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас