Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Йдемо в дитячий садок: дезадаптація

Йдемо в дитячий садок: дезадаптація
 

Раніше ми розглянули з вами, як правильно підготувати дитину до походу в дитячий садок, як її правильно налаштувати і допомогти адаптуватися в новому середовищі. У цій статті ми торкнемося не менш важливого аспекту походу в дитячий садок, а саме ознаки дезадаптації. На що варто звернути увагу, і як може проявлятися те, що вашому чаду не вдалося адаптуватися до нових умов і навколишнього оточення.Сон. Це перший показник, який дуже яскраво здатний вказати на дезадаптацію малюка. Якщо після походу в дитячий садок ваш малюк став гірше засинати, вимагаючи постійного знаходження поруч батьків, став більш примхливим перед сном і зранку, почав активно розмовляти уві сні, дитина знову стала пісятися або замість одного разу стала вставати два-три рази на горщик за ніч, прокидається млявою – всі ці зміни в процесі нічного сну говорять про психологічне перевантаження організму, тому повинні насторожити вас в першу чергу.

Їжа. Погіршення апетиту, небажання їсти в дитячому садку, аж до повної відмови і прояви блювотного рефлексу, також вказують на дезадаптацію вашого малюка до нової обстановки. При чому, погіршення апетиту може бути як тільки в дитячому садку, так і вдома. Страх обіду в дитячому садку або будь-якого іншого прийому їжі говорить про загальний стресовий стан організму малюка і може призвести до дискінезії жовчних шляхів.

Поведінка. Особливу увагу варто звернути на манеру поведінки малюка. Дайте відповіді собі на питання: після відвідування дитячого садка ваш малюк змінив свою поведінку, став вести себе більш тихо або, навпаки, надмірно вередувати, різко відмовлятися від походу в дитячий сад, чи змінилася його постава або міміка, чи пропадає у нього інтерес до улюблених іграшок? Відповіді на ці питання, а також постійне спостереження за поведінкою дитини вкажуть вам на те, чи все в порядку з вашим малюком.

Здоров'я. Часті застуди і розлади також говорять про те, що організм дитини зазнає підвищеного навантаження, яке поки що йому не під силу. У цьому випадку краще зменшити час проводження в дитячому садку або знову повернутися до схеми, коли малюк відвідує садок не кожен день.

Що ж тоді вважати позитивною реакцією?

Позитивною реакцією на дитячий садок можна сміливо вважати ту, коли прийшовши додому після садка, дитина із задоволенням ділиться з вами тим, про що дізналася нового або чому навчилася, починає проявляти більше самостійності. Присутність цих реакцій, а також повна відсутність всіх перерахованих вище негативних ознак (ознак дезадаптації) може говорити про те, що ваш малюк вже адаптувався до дитячого саду і почуває себе чудово.

Автор: Сальнікова Катерина

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас