Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Загартовування дитини: основні правила (частина 2)

Загартовування дитини: основні правила (частина 2)
 

Нехай загартовування вашого малюка почнеться зі звичної дії, яка має стати нормою: щоденного провітрювання кімнати, в якій проводить день дитина. Причому здійснювати його потрібно 3-5 разів на день в холодну пору року (перед сном – обов’язково), а в теплу пору добре, щоби свіже повітря поступало в приміщення цілодобово (навіть, коли дитина спить). Малюк має бути присутнім під час провітрювання, не треба одягати йому шапочку, або виносити в сусідню кімнату.Дуже поступово привчайте дитячий організм нормально реагувати на незначне зниження температури (звісно, не можна одного дня вирішити, що відтепер ваша дитина спить при відчиненому вікні, якщо до того ви завжди ретельно оберігали її від зайвого подуву вітру та тримали в «тепличних» умовах). Те саме стосується ходіння босоніж. Дозвольте дитині побігати в легких шкарпетках, через якийсь час зніміть шкарпетки і нехай дитина походить з голими ніжками. Проте, знову ж таки, не одразу і не різко, а поступово і з розумом. Влітку чудово було б практикувати «пробіжку» босоніж по траві (особливо зранку, коли ще є роса!), по камінчиках, пісочку (ви маєте бути впевнені, що маля не поранить ногу).

Прогулянки на свіжому повітрі – один з ключових способів загартувати організм. Чудова традиція – гуляти кожного дня, а то й по кілька разів. Одягайте дитину на прогулянку відповідно до погоди, орієнтуйтесь на свої відчуття (якщо дитина знаходиться у візку чи колясці і не рухається під час прогулянки – одягніть на один светрик більше, ніж ви одягаєте на себе, якщо ж маля бігатиме і активно гратиметься на дворі – не одягайте його надміру).

Сонячні ванни необхідні усім нам, а малюкам – особливо, адже вітамін D, який відповідає за ріст та міцність кісток, виробляється в організмі під впливом ультрафіолету. Якщо мова йде про літні прогулянки – бережіться від прямих сонячних променів, не гуляйте в полудень, одягайте головні убори, прогулюйтесь в тінистому парку (свою дозу корисного ультрафіолету організм все одно отримає, не обов’язково ходити під прямими сонячними променями).

Водні процедури є найбільш популярними серед інших способів загартовування. Якщо малюк щоденно приймає ванну, спробуйте дуже поступово знижувати температуру, в якій хлюпочеться дитина (почніть з оптимальних 36° С, знижуючи температуру – слідкуйте за реакцією дитини, якщо ви помітили, що їй вже не комфортно – припиніть зниження). Коли малюк звикне до нових температур, можна додати ще й обливання – після прийому ванни швидко облийте спершу ніжки, а потім і все тіло дитини (голівку можна оминути) водою з температурою на кілька градусів нижчою, ніж була у ванній (поступово знижуйте температуру води для обливання). Після цього ретельно витріть усе тіло аж до почервоніння.

Нехай ваші дітки ростуть міцними та здоровими!

Автор: Марта Павлюк

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас