Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Римські штори: функціональність та елегантність

Римські штори: функціональність та елегантність
 

Створення затишку в домі – творчий процес, в якому є безліч важливих деталей. І, звісно, штори грають у ньому не останню роль, адже текстиль дійсно чудово оздоблює інтер’єр, надає йому довершеності, індивідуалізує, створює затишок. Штори в домі виконують не лише декоративну функцію, а й захисну: вони допомагають нам заховатися від сторонніх очей, від світла, від проникнення вуличного пилу, шуму. А от варіантів, як одягнути своє вікно існує безліч, важливо вибрати «свій», який гармонійно впишеться у загальну картину інтер’єру.В сьогоднішній статті ми поговоримо про римські штори, які є дуже популярними саме через свою функціональність та зручність, а ще - завдяки стильному вигляду. Отже, що таке римські штори, до якого інтер’єру вони пасують та інші питання з цієї теми, які могли вас цікавити: про все по порядку…

Римські штори - це плоске щільне полотно з портьєрної тканини, або тюлі (існують і каскадні римські штори, які утворюють складки навіть при повному розкритті). Піднімаючись, римські штори утворюють красиві складки, кожна з яких глибша за попередню, збираються вони за допомогою жорстких рейок (спиць). Положення штори допомагає регулювати ланцюговий або шнуровий механізм, який піднімає штору знизу-догори. При відкриванні або закриванні таку штору можна зупинити на будь-якому рівні вікна.

Римські штори виготовляють з текстилю різного складу, щільності, світлопроникності, прозорості тощо. У класичному варіанті підходящими будуть гобеленові штори, або пошиті з парчі, оксамиту, органзи.

Завдяки своїй універсальності, римські штори гармонійно доповнять абсолютно різні стилі: від хай-теку та модерну до класичного, чи, наприклад, японського стилю.

римські штори в інтер'єрі

Римські штори додають інтер’єру лаконічності і простоти, одночасно можуть виглядати дуже вишукано. Доречно вони виглядатимуть в будь-якій частині вашого дому: впишуться на кухні, ставши оригінальною альтернативою стандартних фіранок,а в дитячій можуть виконувати додаткову функцію - служити екраном для перегляду домашнього кінотеатру, у вітальні створять атмосферу затишку, у спальні – відпочинку та усамітнення. Вже майже класично римські штори використовуються для оформлення інтер’єрів лоджій та санвузлів, і це цілком виправдано, адже їхня функціональність та компактність в цих частинах дому є особливо доречною.

Такі штори добре виглядають як самостійно, так і в поєднанні з іншим віконним декором: прямими шторами або тюлями, фіранками, також їх комбінують із ламбрекеном.

римські штори в інтер'єрі

Такі штори можна розміщувати як на кожну віконну раму, так і компонувати одну загальну штору на всі віконні пройми.

римські штори в інтер'єрі

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас