Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як заставити себе бігати зранку?

Як заставити себе бігати зранку?
 

Багато з нас відчувають потребу почати зайнятися спортом, якоюсь фізичною активністю, але завжди знаходиться безліч виправдань: ми багато працюємо, втомлюємось, не вистачає часу, зрештою, і так непогано виглядаємо, для чого ще себе перевтомлювати фізкультурою… Ех, знову проходить черговий понеділок, а «нове життя» так і не почато. Досить шукати переконливі факти того, чому вам НЕ починати бігати (ходити на фітнес, в басейн), давайте краще перелічимо усі «ЗА» новий, активний спосіб життя. В сьогоднішній статті мотивуватимемо себе на те, аби ввести в своє життя ранкові пробіжки.Чому саме ранкові пробіжки? Адже інколи думка, що потрібно підніматися трохи раніше, відлякує багатьох потенційних бігунів, які і хочуть бігати, але ніяк не злізуть з ліжка, бо ж ранковий сон такий солодкий… Ранок – чудовий час для пробіжки, в цей період всі органи працюють максимально злагоджено, а ще – повітря особливо чисте, зранку в ньому мінімальна концентрація шкідливих викидів. Крім того, на ранкові години (з 6.30 до 7.30) припадає перший пік м’язової активності, організм без перенапруження витрачає калорії.

Як змотивувати себе?

Найперше - ви маєте поставити чітку мету і зрозуміти, що ви ХОЧЕТЕ бігати.
 

Чому саме біг?

• Зміцнює серцевий м’яз, попереджає виникнення серцевих захворювань.

• Біг допомагає схуднути. Зменшити жировий компонент з мінімальними втратами м'язів можна лише за участі кисню, а біг - це доступний різновид аеробного навантаження. А от те, що від бігу «наростають» нежіночні м’язи на ногах – просто міф, ще одна зручна «відмазка», щоби не починати бігати. Якщо ж ви, власне, хочете наростити м’язи – краще зайнятися силовими вправами.

• Під час бігу задіяні майже всі м’язи тіла (м’язи верхнього плечового поясу, шиї, пресу, спини, сідниці).

• Біг покращує настрій, ранковий біг – заряджає позитивом на весь день, допомагає зняти стрес, подолати депресію, безсоння.

Напевне, достатньо аргументів, щоби таки заставити себе прокинутися на пів години раніше.

Ви не мусите бігати щодня, тренери наголошують, що відпочинок м’язам також потрібен, тому цілком достатньо 3-4 разів на тиждень (у перервах можна зайнятися іншою фізичною активністю, наприклад стрейчингом, тобто, простіше кажучи, - «розтяжкою» м’язів). Вибирайте зручні дні і час. Комусь комфортніше бігати одиноко, комусь подобається в компанії – вирішуйте, як буде краще для вас.

Якщо ви ставите перед собою конкретну мету, наприклад схуднути, - маєте бачити кінцевий результат (в цифрах, до якої позначки на вагах ви маєте дійти), якщо ж бажаєте тримати себе в тонусі, покращити настрій і самопочуття – уявляйте, які чудові результати отримаєте, скільки всього нового встигатимете завдяки приливу енергії після пробіжок. Коли ж лінь братиме верх – пригадуйте свою мету, уявляйте кінцеві результати і швиденько взувайте кросівки ;).

Майте на увазі, що біг має і свої протипоказання: серйозні захворювання серця, астма, варикозне розширення вен, період загострення захворювань.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас