Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дисплазія кульшового суглоба у дітей: що потрібно знати батькам? (частина 2)

Дисплазія кульшового суглоба у дітей: що потрібно знати батькам? (частина 2)
 

Що батьки можуть зробити?

На жаль, в деяких випадках дисплазія тазостегнових суглобів у дітей присутня вже при народженні, і запобігти їй ніяк не можна. Але в багатьох випадках проблему можна погіршити, якщо неправильно сповивати і переносити дитину.Виявляється, що такі прості речі, як ви сповиваєте і носите дитину, а також вибір для неї автокрісла, можуть впливати на її правильний і здоровий розвиток.

Якщо дитині поставлений діагноз дисплазія навіть у м'якій формі, лікарі рекомендують носити дитину так, щоб її стегна були постійно у V-подібному положенні. Переноска (будь то кенгуру або слінг) повинна підтримувати стегна – ніжки малюка не повинні бовтатися внизу, інакше це може призвести до подальших ускладнень і дегенерації стегна.

Як уже згадувалося раніше, багато випадків дисплазії так і лишаються не діагностованими. Тому, навіть якщо вашому малюкові не поставили цей діагноз, ви повинні зробити все, щоб уникнути розвитку дисплазії в майбутньому. Адже в даній проблемі ключовим є саме запобігання. І почати потрібно з того, щоб правильно носити дитину з самого дитинства.

Правильне положення дитини в переносці – це, як уже говорилося, коли її стегна знаходяться у V-подібному положенні (коли її коліна розташовані вище попи). Таким чином, буде підтримуватися стегно, і кісточка не буде вискакувати з суглобової ямки. Тому не варто чекати, поки вашому чаду поставлять діагноз «дисплазія кульшового суглоба», необхідно займатися профілактикою даного захворювання з народження.

Ознаки дисплазії кульшового суглоба у дитини

Ви повинні відразу ж звернутися до лікаря, якщо у вашої дитини проявляються такі ознаки:

• Асиметрія – асиметричні складки на сідницях можуть говорити про дисплазію у дитини, як і клацання при русі стегнами, але вони не є стовідсотковими ознаками дисплазії. Потрібно повести УЗД і зробити рентгенівський знімок, щоб точно визначити, чи нормально розвивається дитина.

• Клацання в тазостегнових суглобах іноді можуть також говорити про дисплазію, однак вони можуть простежуватися і при здорових стегнах через зв'язки навколо тазостегнового суглоба, що активно розвиваються.

• Обмежений діапазон рухів – наприклад, ви можете помітити під час зміни підгузників, що ніжки дитини повністю не розсуваються.

• Біль – як правило, у немовлят і маленьких діток дисплазія проходить безболісно, але біль – типовий симптом дисплазії кульшового суглоба у підлітків і молодих людей.

• Зміщення кісток тазу – безболісне, але асиметричне положення тазу, при якому одна ніжка може бути коротшою за іншу або може проявлятися нерівна хода.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас