Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ігри на розвиток уяви, інтелекту і мови

Ігри на свіжому повідтрі

Корисні спостереження

По дорозі в парк обговорюйте з малюком все, що побачите. Поговоріть про пори року, про те, які явища природи трапляються влітку, зимою, весною. Розкажіть, що засмучуватись через погану погоду не варто. Нехай восени йде дощик, зате в парку багато красивого опалого листя, а зовсім скоро прийде зима, і можна буде кататися на санках і грати в сніжки.

Поміркуйте разом про те, які природні явища прикрашають пори року: наприклад, літо - метелики, квіти, сонечко, осінь - опале листя, зиму - снігові замети, а весну - струмочки, в яких можна пускати кораблики.

Інопланетянин

Скажіть дитині, що ви сьогодні не мама чи папа, а герой улюбленої казки або приїхали з далеких країн. Ви ніколи не були на вулиці і зовсім не знаєте, як тут все влаштовано. Ставте дитині свідомо прості і смішні питання, просіть називати кожен предмет, що з´являється у вас на дорозі. Нехай вона вам розповість, навіщо він потрібний, і що з ним робити. В такий спосіб маля вчитиметься формулювати свої думки, описувати предмети, орієнтуватися в просторі.

Хмари

Спочатку з´ясуйте у малюка, чи знає він що таке хмари, звідки вони беруться. Тепер запитайте, на що схожа та або інша хмаринка або їх скупчення. Постежте разом, як хмари в небі весь час змінюють форму, рухаються. Можна придумати цілу історію зі своїми героями. Ця гра чудово розвиває уяву і фантазію.

Листочки

Зберіть разом з малюком листя різних дерев, обов´язково називаючи дерево, від якого берете листок. Завдання маляти — знайти дерево в парку, порівнюючи зібране листя з тими, які ще залишилися на деревах, і пригадати, як воно називається. Можна злегка ускладнити гру, додавши шишки, горіхи, жолуді.

Заплутувалки

Дорослий і дитина стають одне проти одного. Один з гравців - ведучий. “Ми сьогодні рубаэмо дрова”, — оголошує дорослий. Він показує рухи і називає їх: “Йдемо в ліс, несемо сокиру, рубаємо дерево, відрубуємо сучки, котимо колоду, і так далі”. Завдання маленького дроворуба — точно повторити рух. Коли рухи запам´ятаються, дорослий починає навмисно заплутувати дитину: говорить одне, а показує зовсім інше. Завдання дитини — не збитися і показати названий рух. Освоївшись, маля теж може спробувати себе в ролі ведучого. Потім гру можна зробити про рибаків, садівників, теслярів, і так далі. Для цієї гри використовуйте вітки дерев, іграшкові інструменти. Вона стане ще цікавішою, якщо в ній братиме участь ціла компанія.

Годівниця для птахів

Пригадайте з малюком, які птахи живуть у вашому місті, чим вони харчуються. Розкажіть йому, що восени і зимою пернатим буває важко знайти їжу, тому можна зробити для них годівницю. Покажіть дитині як її можна вирізати з молочного пакету. Потім запропонуйте їй вирізати годівницю самостійно. Запропонуйте юному натуралістові періодично брати з собою на прогулянку хлібні крихти, крупу і поповнювати годівницю. Нехай це стане одним з перших уроків, що виховують любов до живої природи. Насипавши корми птицям, погляньте, хто прилетить у вашу «їдальню». Нехай дитина спробує сама назвати пташок.

Ще ігри для дітей...

За матеріалами minigamki.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Роль дитячого ігрового обладнання в розвитку і формуванні дітей

Дитячі майданчики - справжній рай для дітей будь-якого віку. Саме тут дітлахи можуть бігати, стрибати, розвиватися фізично, отримувати масу позитивних емоцій. Активні ігри на свіжому повітрі - запорука міцного здоров'я та правильного фізичного розвитку.

РОЗВИТОК ДИТИНИ 2-6 РОКІВ: ЛАЙФХАКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Перші роки життя дитини стають вирішальними у процесі формування основних засад для подальшого розвитку. Саме в цей час батьки мають підібрати необхідні методи виховання, щоб у майбутньому малюк виріс кмітливим, щасливим та зміг повною мірою розкрити свій потенціал. Давайте поговоримо про те , яким чином дорослі можуть цьому посприяти.

Чи варто дітям відвідувати спа-салони?

Спа-процедури дорослі люди використовують для регулярного догляду за тілом і позбавлення від стресу. А ось дитячі спа тільки набирають популярності в Україні, хоча більшість курортів – і наших, і закордонних – пропонують цю послугу вже досить довгий час. Навички правильного догляду за тілом повинні стати звичкою з дитинства. Чим же тут можуть бути корисні спа-процедури?

Корисні розвиваючі ігри для невеликої компанії школярів

Скоро закінчиться навчальний рік, настануть довгоочікувані канікули. Діти обожнюють вихідні дні і канікули, вони їх чекають з нетерпінням, будують плани. Та ось вони, ці канікули, наступають, і чомусь дітлахи не знають, як зайняти себе, не використовуючи гаджетів. А раніше ж і велосипед, і «козаки-розбійники», і походи всілякі, будування халабуд – чого тільки були варті!