Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Лазерна епіляція під час вагітності – наскільки це безпечно? (частина 1)

Лазерна епіляція під час вагітності – наскільки це безпечно? (частина 1)
 

Незважаючи на те, що лазерна епіляція є дуже навіть безпечним методом видалення небажаного волосся, все ж вагітність і годування грудьми є умовними протипоказаннями до даної процедури. Є кілька причин, чому майбутнім і годуючим мамам рекомендується утриматися від видалення волосся лазером.Під час вагітності у вашому тілі відбувається безліч змін. Гормони скачуть, викликаючи перепади настрою, втому і зростання небажаного волосся в тих місцях, де його не повинно бути. Раптово «шкіра, як персик» перестає бути такою – цей тонкий ніжний пушок грубіє і зростає швидше, ніж ви встигаєте його видаляти. Так, багатьом майбутнім мамам це не подобається, але це нормально під час вагітності. Зміни гормонального рівня стимулюють ріст волосся і, як правило, в тих місцях, де цього зовсім не хочеться: на обличчі, животі, грудях...

Хороші новини полягають в тому, що все повернеться в норму після того, як народиться дитина і ваш організм відновить гормональний баланс. Однак 9 місяців – це довго, і деякі жінки не хочуть увесь цей час відчувати себе непривабливими, тому замислюються про лазерну епіляцію, як безболісний метод перманентного видалення небажаного волосся.

Але що говорять фахівці з цього приводу?

З кожним днем лазерна епіляція стає все більш популярною, адже це – безпечний і ефективний спосіб позбутися небажаних волосків на тілі. Та все ж лікарі не рекомендують цю процедуру жінкам, які планують вагітність, вже виношують малюка чи годують груддю. Як мінімум, поберегтися варто до народження дитини.

У той час, як жодні дослідження не довели, що лазерна епіляція завдає шкоди майбутній дитині, потрібно більше досліджень, щоб виключити довгострокові побічні ефекти даної процедури. Оскільки немає переконливих даних, що доводять шкідливість або нешкідливість лазерного видалення волосся для майбутнього малюка, деякі клініки та салони проводять дану процедуру і на вагітних, але уникають застосування лазера в області грудей, живота і бікіні. Хоча, більшість фахівців все ж відмовляються проводити лазерну епіляцію вагітним і просять їх зачекати, поки не народиться малюк.

У наступній частині статті ми поговоримо про факти, пов'язані з лазерною епіляцією під час вагітності та можливі неприємності, якими може супроводжуватися дана процедура для майбутніх мам.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас