Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина не любить читати: як прищепити любов до книги?

Дитина не любить читати: як прищепити любов до книги?
 

Ваша дитина не любить читати? Випадок більш ніж поширений. Сучасна дитина з народження знаходиться в насиченому інформаційному потоці, у неї маса розваг та способів отримання інформації. І, незважаючи на те, що нинішні книги роблять яскравими і вигадливими, дитина швидше обере планшет з грою чи багатофункціональну іграшку, ніж книгу, навіть найяскравішу. Завдання батьків – відкрити світ книги для свого чада, захоплюючий і цікавий світ, в який захочеться знову і знову поринати.

З чого починати?

Як і в кожному іншому випадку – почніть із себе. Тут все просто – якщо дитина бачить, що мама з татом ніколи не беруть книгу в руки і не надто пропонують йому це робити, якщо в домі цих книг практично немає, і до них ставлять як до непотребу, якщо самі батьки багато свого часу приділяють гаджетам, а традиційне сімейне дозвілля – це перегляд телевізора, то годі сподіватися, що дитина виросте книголюбом і проводитиме години за читанням. Полюбіть книгу самі і, якщо книга матиме авторитет у вашому домі, – малюк теж ставитиметься до неї з любов’ю.

Найкращий спосіб познайомити малюка з книгою – прочитати йому казку. Казка – особливий світ, який манить малюків, зачаровує їх, через казку дитині легко донести, що за скучними чорними буквами може ховатися ціла захоплююча історія, яскраві персонажі і карколомні події. Читати казку на ніч – прекрасний ритуал, і в якому домі він живе – в тому домі росте дитина, яка любить книгу. Важливо, також, обговорювати прочитане, ділитися враженнями від почутої історії. Задайте дитині прості запитання: «Чи сподобалась тобі казка?», «Які герої чинили правильно, чесно, а які показали себе недобре?», «Як би ти вчинив на місці героя?»…

Також, для того, аби потроху залучати дитину до читання, можете придбати спеціальну книгу, в якій текст складається із слів та малюнків, які заміняють ключові слова. Тобто, коли читаєте, присядьте біля малюка, аби він бачив сторінки книги, доходячи до місця з малюночком – зупиняйтеся – нехай дитина продовжить речення, назвавши, що вона бачить на малюночку. Це дуже весело, діткам, зазвичай, подобається, адже почуваються такими дорослими – читають книжку на пару з мамою чи татом. Такі книжечки підходять для малят вже приблизно 2,5-3 років.

І на кінець – не змушуйте дитину полюбити читати, адже це неможливо. Не потрібно нав’язувати своїх літературних смаків (мовляв: «Що за дурню ти читаєш? От ця книга – справжній шедевр…»), не шантажуйте книгою («Дозволю грати в комп’ютерну гру після того, як прочитаєш 5 сторінок оповідання») – ці методи не дієві, більше того, вони можуть привити дитині ще більшу нелюбов до книги, дитина може почати сприймати її як покарання. Поважайте літературні смаки дитини, хоче вона читати енциклопедію чи дитячий журнал замість рекомендованого вами роману? – нехай читає. Головне, щоби вона спілкується з книгою, а з часом її смаки дозріють.

Любіть свою дитину і любіть книгу самі – це вірний шлях до того, аби між вашим чадом і книгою зав’язалася міцна дружба на все життя!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас