Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли купувати дитині її перший телефон?

Коли купувати дитині її перший телефон?
 

У наш час, коли гаджети стали невід'ємною частиною життя кожного з нас, багато батьків задаються питанням: Коли купувати дитині її перший мобільний телефон? А якщо і прийшов час його купити, то що це за пристрій має бути: чи варто купити смартфон – сучасний, високотехнологічний, в якому є все, або простий бюджетний телефон, здатний тільки дзвонити і писати повідомлення (в крайньому випадку, з простенькою камерою)?Як показують дослідження, сьогодні практично у кожної дитини від 12 років є мобільний телефон. Крім того, батьки починають купувати дітям телефони все в більш ранньому віці. Як правило, вони обґрунтовують це тим, що піклуються про безпеку дитини, хочуть бути з нею на зв'язку постійно. Крім того, ці пристрої, як і сам мобільний зв'язок, сьогодні стають все більш доступними. Дорослі все частіше міняють свої телефони на новіші моделі, віддаючи старі своїм дітям.

Діти ж, з іншого боку, сприймають мобільні телефони як частину соціального життя, хочуть вразити своїх однолітків. Знову ж таки, як показують дослідження, через смс, соцмережі і месенджери дітки середнього шкільного віку відправляють нині близько 50 повідомлень на день своїм друзям, і часто навіть частіше переписуються, ніж говорять з ними по телефону або спілкуються наживо. Діти хочуть собі телефон, щоб у них була можливість постійно бути на зв'язку з друзями, листуватися з ними.

Так коли ж купувати дитині її перший телефон?

Звичайно ж, немає певного віку, який підійде всім дітям. Все залежить від рівня зрілості дитини, необхідності покупки телефону і здібності дитини бути відповідальною при використанні гаджету (щоб телефон завжди був заряджений, включений, щоб не загубився). Тому, замість того, щоб купувати телефон дитині, бо «У всіх вони є», запитайте її: навіщо їй телефон, як вона буде ним користуватися, чи зможе не відволікатися на нього і поводитися відповідально?

Ви повинні зрозуміти, чи здатна дитина слідувати встановленим вами правилам? Як повідомляють дитячі психологи, більшість дітей у віці 10-14 років не готові до телефону. Як правило, це вік, коли дитина починає самостійно ходити в школу, на різні секції та гуртки, і батьки хочуть бути на зв'язку з чадом.

У такому ранньому віці батьки обов'язково повинні стежити за тим, як дитина користується телефоном, особливо, якщо у нього є вихід в інтернет. Крім того, діткам потрібен телефон, щоб особисто спілкуватися з друзями, через що вони перестають відкриватися батькам – це ще одна причина зачекати із покупкою мобільного пристрою.

Який телефон купувати дитині?

Вирішивши таки придбати мобільний пристрій для свого чада, батьки також задаються питанням, який телефон краще вибрати. Звичайно ж, самому простому телефону з чорно-білим екраном дитина не буде рада. І ви, швидше за все, розглядаєте можливість покупки простого телефону, але кольорового і з камерою, або ж справжнього смартфона з сучасною операційною системою і купою додатків.

Ви повинні розуміти, що купуючи телефон, що надає доступ в Інтернет, ви самі даєте чаду можливість використовувати весь контент, доступний в Мережі, без нагляду. Можливо, на домашньому комп'ютері у вас і стоять обмеження, але смартфон дасть дитині можливість побачити те, чого вдома на комп'ютері не подивишся.

Купуючи дитині телефон, батьки піклуються про її безпеку, але не думають про те, яким небезпечним може бути мобільний пристрій для їхнього чада. Всі ці додаткові програми, ігри і вихід в Інтернет можуть привести до цифрової залежності, обміну нецензурними повідомленнями та інформацією з Мережі, списування на контрольних, неуважності на уроках і, що ще гірше, на дорозі. Тому діткам до 13-15 років в принципі не рекомендується купувати телефони з доступом в Інтернет і купою додатків.

Якщо ви все ж зважилися купити дитині повноцінний смартфон, ви повинні налаштувати на ньому обмеження доступу в Інтернет або встановити на ньому батьківський контроль.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас