Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесят перший тиждень

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесят перший тиждень
 

Дитина

Перший день народження вашого малюка буде вже наступного тижня! Ви напевно зайняті підготовкою до цього свята, але пам'ятайте, що тут все повинно бути просто. Постарайтеся спланувати свято на час, коли дитина зазвичай не спить і найбільш активна, і не забудьте зробити побільше фотографій!

 

Істерики перед сном

Ви напевно вже пройшли період істерик через розставання, тепер же малюк може так само поводитися, коли ви намагаєтеся укласти його спати. Як і в попередньому випадку, ви повинні розуміти, що не хотіти розлучатися з батьками перед сном – нормально для діток такого віку. І цей період теж пройде з часом. Сидіти з дитиною, поки вона не засне і коли вона прокинеться – не вихід. Але є кілька порад, які допоможуть вирішити проблему.

- Дайте дитині заспокоїтися перед сном. Намагайтеся, щоб ввечері обстановка у вашому будинку була спокійною – таким чином, і дитина буде спокійною і розслабленою, а не збуджена перед і так стресовим моментом (коли потрібно лягати спати).

- Приділіть дитині увагу перед сном. Постарайтеся ввечері провести більше часу саме з малюком: відкладіть свою книгу, вимкніть новини і постарайтеся приділити чаду якомога більше уваги.

- Дотримуйтесь режиму. Вироблений режим і певний (завжди однаковий) порядок дій мінімізує стрес, тому що кожного разу малюк буде знати, чого очікувати. Нехай вам не здається, що пропустити читання на ніч або якусь іще звичну процедуру перед сном – справа серйозна, але для дитини це – тривожний знак. Передбачуваність обнадіює і заспокоює маленьких діток.

Не забирайте дитину спати до себе, не вмикайте світло, не чекайте, поки вона засне. Неважливо, чи тільки лягає спати малюк, чи прокинувся серед ночі, намагайтеся так себе не вести. Якщо він піднявся, просто вкладіть його знову в його ліжечко і заспокійливим голосом скажіть «на добраніч».

І пам'ятайте, іноді дітки прокидаються по ночах, тому що погано себе почувають. Вушні інфекції або прорізування зубів можуть супроводжуватися болями по ночах, тому, якщо у вас виникли подібні підозри, відразу ж звертайтеся до лікаря.

Мама

Проста ванна може іноді творити дива. Знайдіть для себе час, прийміть ванну, увімкніть спокійну музику, поставте свічки, і ви помітите, як проходить увесь цей біль у м'язах, стрес і напруження...

Розвиток дитини

Чому б не спробувати здійснити з малюком перший арт-проект, який у майбутньому стане прекрасним нагадуванням про цей час? Купіть нетоксичні фарби, що миються, і помалюйте пальчиками разом з чадом. Не переживайте через безлад і не обмежуйтеся тільки пальчиками – занурити у фарбу можна всю долоньку або навіть ступню!

Поради

Зміни на горизонті: Їжа, молоко, автокрісла...

З наближенням першого дня народження вашого малюка, ви напевно думаєте про всі прийдешні зміни. Як правило, кінець першого рочку супроводжується великими змінами: перші кроки, перші слова, нова їжа, молоко і т.д.

Більшість лікарів дозволять після року спробувати нові продукти. Серед них і яєчний білок, і цитрусові, і коров'яче молоко – тепер малюкові це можна. Якщо ж у вас в родині є харчові алергіки або якщо у дитини проявляється схильність до алергічних реакцій, вам можуть рекомендувати зачекати з введенням даних продуктів.

Перехід малюка від грудного молока до коров'ячого не повинен бути абсолютним і остаточним. Почніть вводити коров'яче молоко в його раціон поступово, наприклад, додаючи новий продукт до дитячої суміші для початку у співвідношенні 1:1, потім кількість молока можна поступово збільшувати, а суміші – зменшувати. Якщо ви досі годуєте грудьми, можете вводити коров'яче молоко в якості додаткового догодовування, також поступово збільшуючи його кількість і зменшуючи кількість грудного молока або замінюючи ним деякі годування.

Дайте дитині можливість побільше практикуватися з чашкою-непроливайкою – таким чином, ви зробите відмову від пляшечки не такою болючою. Ви краще за всіх знаєте свою дитину, і вам вирішувати, чи забрати пляшечку в один прекрасний день, чи відучувати від неї поступово – ви повинні орієнтуватися на характер і темперамент саме свого чада.

Багато батьків чекають, поки дитині виповниться рік, щоб повернути автокрісло немовляти обличчям вперед. Проте останнім часом експерти наполягають на тому, щоб дитина їздила обличчям назад до тих пір, поки це дозволяє автокрісло або хоча б до двох років. І вкрай не рекомендується пересаджувати дитину обличчям в перед, поки їй не виповниться рік і вона не набере вагу в 10 кг (обидві умови обов'язкові). Якщо ваш малюк молодший або легший, пересаджувати його занадто рано.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!

Розвиток дитини по тижнях: сорок четвертий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що вашому малюкові вже майже рік? За останні 10 місяців у вас відбулося стільки змін! Тоді дитина повністю залежала від вас, тепер же вона може пересуватися самостійно, говорити пару слівець або, принаймні, знайшла свій спосіб спілкуватися з дорослими. Іншими словами, крихітка стає все більш і більш незалежною людиною з кожним днем.