Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесят другий тиждень

Розвиток дитини по тижнях: п´ятдесят другий тиждень
 

Дитина

Вітаємо! Ось і настав перший день народження вашої дитини! Ви можете повірити в те, що з моменту народження крихітки пройшов вже цілий рік? Тепер вашого малюка вже не назвеш немовлям, і за цей час він стільки досяг, що вся сім'я просто зобов'язана ним пишатися. Наступний рік буде для вас не менш захоплюючим, серед основних прийдешніх етапів розвитку – спілкування з іншими дітьми і розширення словникового запасу з величезною швидкістю.Молоко

Тепер, коли ваш малюк досяг однорічного віку, ви, можливо, вирішите вводити коров'яче молоко в його раціон. Переходячи на коров'яче молоко, педіатри рекомендують давати діткам незбиране молоко аж до дворічного віку. Незважаючи на те, що вся ваша сім'я може пити знежирене молоко або продукт з низьким вмістом жиру, крихітці зараз потрібно більше жиру і холестерину, які якраз містяться в цілісному коров'ячому молоці. А також пам'ятайте, що малюкам краще купувати пастеризоване молоко, так як воно безпечніше для дитячого організму.

Вибагливість в їжі

Батьки, дітки яких вибагливі до їжі і їдять без особливого апетиту, часто задаються питанням, чи достатньо їсть їхня дитина. Особливо, якщо чадо не хоче нічого з того, що ви йому пропонуєте. Хороші новини полягають у тому, що апетит дитини – найважливіший показник того, скільки їй потрібно їсти. Голодна дитина буде їсти, тому не змушуйте її, якщо вона не голодна, і обмежте кількість перекусу, якщо скоро сідати за стіл.

Якщо вам здається, що ваша дитина ніколи не голодна, причина цьому може бути зовсім несподіваною – сік. Якщо малюк цілими днями п'є сік зі своєї чашки-непроливайки, він може цілком насичуватися ним, через що основні прийоми їжі перетворюються на справжню боротьбу.

Крім того, дитина може отримувати необхідні поживні речовини з найнесподіваніших джерел. Так, білок міститься не тільки в м'ясі та рибі, а і в гороху, сирі, яйцях, йогурті, квасолі – можливо, ваш малюк воліє їсти їх, а не рибу чи м'ясо. І якщо ви досі цього не спробували, то запропонуйте дитині свіжі фрукти. Вони – прекрасне джерело вітамінів, а ще дуже смачні! Тільки не забувайте вводити нові продукти по одному в раціон дитини, щоб мати можливість відстежити причину харчової алергії, якщо вона з'явиться.

Мама

З днем народження вас обох!

Вам, звичайно ж, не потрібно пояснювати, які дивовижні речі зробив ваш малюк за цей рік. І їх ви повинні відсвяткувати (крім дня народження)!

Ви створили це життя і ростите його. Ви допомогли дитині вирости – фізично, емоційно, духовно. Ви завжди були для неї найбезпечнішим, що є в цьому світі, підтримували його в сльозах і радості, і в усьому, що було між цим.

Багато жінок знаходяться в розгубленості після появи дитини. Ваше тіло змінилося, як і ваші відносини, і самовідчуття. Можливо, ви поправилися, і ваша шкіра виглядає не так ідеально. Але пам'ятайте про те, що все це – знаки того, що ви дали світові нове життя і ростите його. Тому продовжуйте пишатися своїм тілом.

Ви можете помітити, що ваші друзі від вас віддалилися, а ви з чоловіком досі намагаєтеся звикнути до своїх батьківських обов'язків і при цьому не нашкодити своїм особистим відносинам. Пам'ятайте, що ваш партнер – той, хто вас любить такою, як ви є, тому постарайтеся дати йому зрозуміти, що ви зараз відчуваєте. Вислухайте і його. І будьте терплячі.

Ви можете зрозуміти, що ваша нова роль мами трохи складніша, ніж ви собі це уявляли. Через це ви можете замислюватися над тим, чи не втратили чогось для себе, народивши малюка? Не забувайте, що вам не обов'язково вирішувати все це сьогодні. Живіть сьогоденням і насолоджуйтеся життям, тим, що у вас є (навіть якщо це плями на вашому одязі і підгузники в сумці). Одного разу це все закінчиться, і ви навіть будете сумувати за цим життям. Тому залиште свої переживання на потім, а сьогодні святкуйте!

Поради

Введіть традицію. На кожен дитячий день народження робити сімейний портрет. Вам не обов'язково наймати професійного фотографа і вбиратися в однаковий одяг, якщо вам таке не до душі. Але не нехтуйте можливістю сфотографувати свою улюблену сім'ю, адже кожен рік з нею – це подарунок.

Автор: Сальнікова Анна

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: сорок восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що перший день народження вашого малюка буде вже через чотири тижні? Весь минулий рік для вас напевно був, як захоплююча пригода. Ваша дитина не тільки потроїла свою вагу, але і можливо вже навчилася ходити і говорити кілька слів. Вона вже вміє повідомляти вам, що хоче і що їй потрібно, вона прив'язалася до вас і ваших близьких, а її особистість стає все більш і більш визначеною з кожним днем.

Розвиток дитини по тижнях: сорок сьомий тиждень

Дитина

Складно повірити, що той маленький клубочок щастя, який ви привезли з пологового будинку, перетворився на цей гучний, активний згусток енергії, після якого вам постійно доводиться прибирати.

Розвиток дитини по тижнях: сорок шостий тиждень

Дитина

Ваш малюк продовжує вчитися, взаємодіючи з навколишнім світом, і цікавиться інтерактивними іграми все сильніше з кожним тижнем. Також ви можете помітити, що він стає все сильнішим. Якщо дитина ще самостійно не ходить, не варто турбуватися, адже всі дітки розвиваються за своїм індивідуальним планом і переходять на нові етапи розвитку, коли вони до цього готові. Повірте, як тільки малюк почне ходити, ви ледве будете встигати за ним стежити – ваші спокійні дні вмить закінчаться.

Розвиток дитини по тижнях: сорок п´ятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк продовжує стверджувати свою незалежність. Тепер змусити його сидіти – справжня проблема, а особливо поводитися спокійно під час зміни підгузників. Ваш непосида постійно намагається кудись залізти, до чогось дістатися, тому ще раз перевірити безпеку будинку для дитини – чудова ідея!