Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Короткозорість. Як зрозуміти, чи дійсно падає зір? (частина 1)

Короткозорість. Як зрозуміти, чи дійсно падає зір? (частина 1)
 

Скільки разів ви марно намагалися вдивитися вдалину, щоб побачити номер маршрутки або прочитати покажчик? Хоча раніше вам це вдавалося. Не сказати, що зовсім легко, але доклавши певних зусиль ви, могли розгледіти хоча б цю інформацію. І тут з'являються настирливі думки – невже знову впав зір? Та й взагалі, як зрозуміти, коли зір дійсно падає, а коли це – просте самонавіювання?Як стверджують експерти, на сьогоднішній день практично кожен другий скаржиться на погіршення зору, при цьому реальне погіршення зору спостерігається лише в одиничних випадках. Чи насправді у вас падає зір – це можна перевірити лише пройшовши діагностику в перевіреному офтальмологічному центрі. А ми поки спробуємо розібратися, як же розпізнати, чи реально падає зір, чи це всього лише зорова перевтома?

Причини того, що ввечері вам так важко вдивлятися, можуть бути абсолютно різні – від банальної втоми до занадто тривалого «спілкування» з комп'ютером або книгою. Саме тому думка про те, що у вас знову впав зір, відвідує вас найчастіше саме ввечері, після цілого дня, проведеного за роботою. І, відправляючись до офтальмолога перевірити зір, звісно вам рекомендують змінити лінзи чи окуляри, збільшивши діоптрії.

Інша причина може критися в тому, що дуже часто окулісти в салонах продажу окулярів, вимірявши зір, пропонують невідповідні лінзи, а трохи слабші. Аргументується це тим, що в цьому випадку лінзи не дадуть очам повністю розслаблятися, підтримуючи їх у постійному тонусі. Таким чином, навідуючись в оптику кожний наступний раз, вам збільшують рекомендовану товщину лінз, в таких окулярах ви дійсно бачите краще. Але що ж виходить? Вам знову продали «не ваші» лінзи, які через зовсім короткий проміжок часу знову змусять задуматися про їх зміну.

А насправді ж, у вас зовсім не падає зір, а справа лише в зоровій перевтомі, або можливо в помилковій короткозорості. Що зробити, щоб зрозуміти, в чому насправді справа? Для початку спробуйте гарненько виспатися і відпочити – це допоможе розслабитися очним м'язам, і вранці все оціните ще разок. Допомогти відпочити вашим очам також можуть чайні примочки на повіки, а з більш простих заходів – всього 5 хвилин відпочинку протягом кожної робочої години.

Про синдром сухого ока та інші недуги, такі схожі на короткозорість, читайте в наступній частині статті.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас