Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як прати дитячу білизну, якщо дитина алергік?

Як прати дитячу білизну, якщо дитина алергік?
 

Про те, що пральний порошок може викликати алергію у дорослої людини, і тим більше у дитини, чув багато хто. Але коли справа доходить до реальних випадків, появу висипу на шкірі небагато асоціюють з алергічною реакцією на порошок. Перше, що спадає на думку – харчове отруєння, і звідси питання – на що? А якщо висип з'явився у грудничка, то з меню молодої мами починають виключати всі алергенні продукти по черзі. Ця процедура може зайняти кілька місяців, а висип у малюка так нікуди і не дінеться.

Як розпізнати алергію на пральний порошок?

Алергічний висип на пральний порошок нічим не відрізняється від будь-якої іншої реакції організму на алергенний продукт. Зрозуміти, що у вашої дитини алергія саме на порошок, допоможе проста логіка і трохи уважності – у випадку, коли алергія у дитини саме на пральний засіб, висип утворюватиметься виключно в тих місцях, де одяг та постільна білизна найчастіше торкаються до шкіри. У цих же місцях шкіра ставатиме грубішою, можливо навіть утворення невеликої кірки. Позбутися алергічної висипки допоможе правильне прання дитячих речей.

Як же прати речі в цьому випадку?

Іноді алергічна реакція може бути просто проявом того, що дитяча білизна недостатньо ополіскується, внаслідок чого на речах залишається невелика кількість прального порошку, що і викликає свербіж і висип. У цьому випадку, якщо ви перете вручну, привчіть себе більш ретельно прополіскувати дитячу білизну, і не один раз, при машинному пранні завжди вибирайте функцію додаткового полоскання.

Якщо це не допомагає, то варто задуматися про зміну засобу для прання. Як правило, алергічну реакцію у дітей викликають сильно ароматизовані і фосфатні порошки, а також звичайне господарське мило. Як бути в цьому випадку? Можна пошукати безфосфатний порошок або прати речі звичайним дитячим милом, якщо ви звикли прати вручну – воно алергії точно не викличе.

Якщо ж ви звикли прати дитячі речі в машинці, то за відсутності серйозних забруднень можна взагалі обійтися і без порошку. Для дітей алергіків педіатри рекомендують прати білизну в пральній машинці без порошку при температурі 90 градусів – це дозволяє видалити забруднення і продезінфікувати тканину. Якщо ж білизна брудна, тоді одну річ можна заздалегідь сильно намилити простим дитячим милом і випрати всі разом в машинці.

Будьте здорові!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас