Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чи справді дітям потрібні сонцезахисні окуляри?

Чи справді дітям потрібні сонцезахисні окуляри?
 

Коли мова заходить про безпеку дітлахів під сонцем, мами часто налягають на сонцезахисний крем, забуваючи про важливість захисту дитячих очей. Інші ж, навпаки, можуть робити все, щоб ультрафіолет не нашкодив дитині, що згодом обертається нестачеюсонця для дитячого організму. Про небезпеку надлишку та нестачі сонечка для дітей, а також про те, як знайти правильний баланс, захищаючи дитину від сонця, ми поговоримо в цій статті.

Наскільки сонце шкідливе для дитячих очей?

Є багато досліджень, які доводять шкідливий вплив зайвого ультрафіолету на очі дитини. Занадто велика кількість сонечка призводить до старіння лінз і пошкодження сітківки. Батьки в будь-якому випадку повинні захищати очі малюка від сонця, але врахуйте, що дітки зі світлою шкірою і світлими очима ще більш уразливі до ультрафіолету. Чутливість до сонячного світла також може передаватися генетично, тому, якщо у вас є така чутливість, то і у дитини вона цілком може бути.

Як знайти баланс – правильну кількість сонечка для очей дитини?

Незважаючи на те, що зайвий вплив ультрафіолетових променів шкодить дитячим очам, його недолік також може бути шкідливим. Тому не варто дуже старатися, захищаючи очі малюка від сонячного світла – пам'ятайте, що тут важливий баланс. Нашим очам необхідне сонячне світло, тому уникати його ні в якому разі не варто. Сонячні промені грають важливу роль для нашого організму: починаючи від стимуляції вироблення мелатоніну, і закінчуючи регулюванням циклів сну. Просто тут більше – не означає краще, а важливо знайти золоту середину. І тут вам допоможе одне просте правило: вирушаючи на прогулянку в сонячну погоду, одягайте на дитину головний убір з полями або козирком (капелюх, кепка, панама) або хороші сонцезахисні окуляри.

Як вибрати хороші сонцезахисні окуляри для дитини

Тепер ви розумієте, чому дитині не просто потрібні, а необхідні хороші сонячні окуляри. Але не всі дитячі окуляри захищають очі дитини від сонця.

Вибираючи сонцезахисні окуляри для маленьких модників, зверніть увагу на наступні моменти:

- Дитячі сонцезахисні окуляри повинні мати широку оправу, щоб захищати очі і від периферійного світла;

- Лінзи в дитячих окулярах повинні бути досить прозорими, щоб ви могли бачити очі дитини;

- В складі виробу не повинно бути небезпечних хімічних сполук, таких як, наприклад, бісфенол або фталати;

- Окуляри повинні ідеально підходити за розміром і зручно сидіти;

- Шукайте моделі, які захищають очі і від UVA, і від UVB променів.

То ж чи повинна дитина носити сонцезахисні окуляри? Звичайно ж, повинна – це однозначно. Але захищаючи від сонця очі крихітки, не перестарайтеся, адже їм необхідне сонячне світло, як і всьому дитячому організму.

Також фахівці в сфері педіатрії рекомендують батькам звертати увагу не тільки на кількість ультрафіолету, яку отримує дитина, але і на її реакцію на сонце. Якщо ви помітили у малюка ненормальну чутливість до сонячного світла, вона може бути симптомом більш серйозного захворювання. В цьому випадку ви обов'язково повинні показати дитину педіатру і офтальмологу.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас