Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Тренуєтесь, але не худнете: в чому причина?

Тренуєтесь, але не худнете: в чому причина?
 

Як схуднути? Це питання є актуальним для багатьох. Найскладнішим буває почати: змінити режим харчування, ввести спорт у своє життя. Та найбільш прикро, коли ви вже тривалий час регулярно відвідуєте спортзал, прикладаєте чималі зусилля та витрачаєте багато часу – а результат забарився. Що не так? Можливо ви виконуєте неефективні вправи, або ж вибрали не той вид навантаження?

Біг, прес, присідання?..

Найефективнішими для скидання ваги є насамперед ті навантаження, які задіюють аеробну енергетичну систему. Коли ми даємо організму таке навантаження – він для одержання енергії використовує кисень і спалює разом жирові та вуглеводні запаси. Біг, або швидка хода, плавання, їзда на велосипеді, лижі, веслування, заняття на біговій доріжці, велотренажері, степ-тренажері – усе це аеробні навантаження, саме вони ефективно спалюють зайві кілограми. Та щоб схуднути – потрібно тренуватися регулярно і доволі інтенсивно (щодня по 1-2 години).

Враховуйте показники пульсу

Щоби процес схуднення йшов успішно – з’ясуйте рівень інтенсивності фізичних навантажень, при яких організм буде спалювати жири. Як це зробити при аеробних тренуваннях? Орієнтуйтесь на частоту пульсу. Аби вирахувати, в якому діапазоні пульсу згоратимуть зайві кілограми, визначте свій максимальний пульс: від 220 відніміть ваш вік. Одразу після пробудження вирахуйте свій пульс у стані спокою (кількість ударів за хвилину). А тепер підставте отримані числа у формулу: максимальний пульс мінус пульс у стані спокою, отримане число помножте на 0,65 та додайте ще раз величину пульсу у стані спокою. Кінцевий показник – це нижня межа пульсу, при якій ще відбуватиметься спалювання жиру. Щоби тренування були справді ефективними і мали «жироспалювальний» ефект – доведеться стежити, щоби показник пульсу під час виконання вправ не опускався нижче вирахуваної цифри (інакше тренування буде проведено «вхолосту», жир не вдасться спалити).

До речі, є і верхня межа пульсу, яку не варто переходити під час тренувань (адже такі навантаження на серцево-судинну систему будуть надмірними). Аби вирахувати свою верхню межу пульсу, у формулу, яку ви використовували раніше, замість коефіцієнту 0, 65 введіть інший – 0, 75.

Рух = стрункість

Крім тренувань, не забувайте про повсякденну рухливість: більше ходіть, віддавайте перевагу активному відпочинку, частіше гуляйте на свіжому повітрі. Рух – це не лише здоров’я, а й краса!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас