Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вчимо дитину доглядати за домашнім улюбленцем

Вчимо дитину доглядати за домашнім улюбленцем
 

Деякі дітки обіцяють, що будуть робити все, що потрібно, щоб батьки тільки дозволили завести домашнього улюленця. Однак незабаром ентузіазм малюка пропадає, і змусити його кожен день піклуватися про тварину стає не так просто. Але саме ця турбота може багато чому навчити дитину, тому відмовлятися від тварини в будинку не варто, тим більше що просте планування, участь батьків і відкрите спілкування з дитиною – все, що потрібно, щоб і дитина, і тварина не тільки жили комфортно, а й по-справжньому подружилися.

Як навчити дитину доглядати за домашнім улюбленцем

1. Складіть список відповідальностей та обов'язків, покладених на малюка. Обговоріть їх з дитиною. Діткам краще доручати одне просте завдання, яке доведеться виконувати кожен день, і одне складніше, яке виконується рідше. При цьому всі члени сім'ї повинні бути залучені, адже дітки вчаться на прикладі старших. Наприклад, ви можете не тільки доручити малюкові одне з годувань вихованця (наприклад, ранкове або вечірнє), а й підключити його до процесу покупки кормів і всього необхідного. Тим більше що зараз для цього не потрібно бігати по зоомагазинах, на http://petsfood.com.ua/ ви зможете купити все, що потрібно вихованцеві, вибираючи найкраще для нього разом з дитиною в комфортній домашній обстановці.

2. Хваліть дитину кожен раз, коли вона справляється зі своїми обов'язками по догляду за твариною без вашого нагадування. Позитивний настрій допоможе їй швидше звикнути і з задоволенням доглядати за вихованцем. Згодом, коли малюк буде все рідше забувати виконувати свої обов'язки, ви можете хвалити його менше, та все ж не забувайте говорити про те, який він молодець, що так дбає про пухнастого друга.

3. Не асоціюйте відповідальність за тварину з нагородою або покараннями за те, що її (тварину) не стосується. Наприклад, якщо дитина отримала погану оцінку, не забороняйте їй грати з вихованцем або не давайте більше завдань по догляду за ним в якості покарання. Через це у малюка можуть з'явитися негативні почуття по відношенню до тварини. Зате гарною ідеєю буде змусити дитину зробити щось складніше для вихованця, щоб потім більше з ним пограти. Так малюк зрозуміє, що спілкування з твариною – це не тільки веселощі, а й відповідальність.

4. Пропонуйте дитині нові ігри, іграшки та заняття з вихованцем, щоб їй і далі було цікаво грати з ним. Стимулюйте дитину дізнаватися якомога більше про вашу тварину – це ще один хороший спосіб зацікавити малюка доглядати за домашнім улюбленцем.

Обов'язки по догляду за вихованцем в залежності від віку дитини

Завжди доручайте дітям лише обов'язки, з якими вони у змозі впоратися, які відповідають їхнім навичкам і вмінням.

Дітки від 2 до 5 років

Дітки цього віку повинні спілкуватися з твариною тільки під наглядом. Вони можуть:

- Допомагати покласти вихованцеві їжу або налити води. Однак давати їжу і воду тварині повинні тільки батьки.

- Допомагати прибирати клітку (постелити нову газетку на дно, додати тирси і т.д.).

- Мити і прибирати посуд вихованця, а також його іграшки.

Дітки від 6 до 10 років

Такій дитині можна доручити:

- Годувати і напувати тварину (але якщо це собака, робити це все одно потрібно під наглядом батьків).

- Прибиратися за вихованцем.

- Чистити лоток.

- Допомагати купати, стригти тварину (в залежності від її розмірів).

- Допомагати вигулювати і дресирувати (знову ж таки, в залежності від розміру і потреб тварини).

Дітки від 10 років

У цьому віці дитина може активно спілкуватися і брати участь у догляді за твариною у всіх його аспектах, виняток – лише дуже великі породи собак.

Що робити, коли дитина не справляється з обов'язками?

Домашня тварина – хороший спосіб навчити дитину відповідальності, але і тут можуть виникнути проблеми. Якщо малюк постійно забуває погодувати вихованця або почистити йому клітку, погуляти з ним, прибрати лоток, йому потрібно акуратно нагадати, що тварині також потрібно пити і їсти, підтримувати гігієну, як і людині. Як би ви не злилися, ніколи не змушуйте відчувати дитину винуватою через домашнього улюбленця. Замість цього спробуйте зрозуміти, чому дитина не справляється, і спробуйте знайти новий спосіб допомогти їй впоратися з цією відповідальністю.

Домашні тварини дійсно приносять величезну користь дітям, і вам лише потрібно знайти баланс між відповідальністю та задоволенням від спілкування з улюбленцем – так дитина і тварина незабаром стануть найкращими друзями.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас