Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Огляд методик раннього розвитку — стаття перша. Методика Глена Домана

Глен Доман

Про методики раннього розвитку дітей сьогодні багато говорять і сперечаються. Хтось вважає їх нікчемною тратою часу та батьківських сил, хтось бачить в них шлях формування і становлення дитячої геніальності.

«Чому саме ранній розвиток?» — запитаєте ви.

Саме в ранньому дошкільному віці малюк найбільш чутливий, відкритий для всього нового, здатний засвоїти значно більше інформації. Багато мам і тат відмахуються від настирливого чомучки, надаючи маляті можливість насолоджуватися безтурботним дитинством. Але тим часом вони втрачають найблагодатніший час в житті малюка. Психологи довели, що найінтенсивніше накопичення знань та формування навичок у дитини відбувається до 4-х років.

Так чи інакше, методики раннього розвитку існують і вони не раз доводили свою ефективність. Схилити вас прийняти або відкинути будь-яку з них — не наша мета. Ми пропонуємо вам лише знайомство з найпоширенішими розвиваючими методиками, і, можливо, одна з них надасть вам право сказати: «Моя дитина - геній!»

Методика Глена Домана

Глен Доман — американський лікар-нейрохірург, який займався розробкою системи реабілітації дітей з важкими порушеннями в роботі мозку. У цій програмі особлива увага була приділена карткам з комбінаціями яскравих точок, зображеннями різних предметів, зі словами. Коли безнадійно хворі і відсталі діти почали не тільки наздоганяти, а й випереджати однолітків в інтелектуальному розвитку, з´явилася ідея використовувати цей метод у навчанні нормальних дітей. Глен Доман удосконалив свою програму, і вже понад півстоліття вона є однією з найпопулярніших в ранній педагогіці.

Основний постулат методики: «Мозок росте тільки коли він працює». Тому з самого раннього віку дитячий мозок треба завантажити. Навчання за Доманом нагадує введення інформації в комп´ютер. З трьохмісячного віку дитині з певною частотою за кілька секунд демонструються картки з комбінацією картинка + слово або просто слово. З часом ці картки поділяються на тематичні серії. Такі заняття треба чергувати зі спеціальними фізичними вправами, адже розвиток мозку неможливий без належної рухової активності. Керуючись цими принципами, за твердженням автора, будь-яку дитину можна виховати генієм. І статистика це підтверджує. Але й у цій методиці досить підводних каменів. Необхідно, щоб батьки приділяли багато часу заняттям. По 30 разів на день відриватися від праці і показувати малюкові картки — на це не кожен наважиться.

Більш того, в методиці Глена Домана немає місця іграм та іграшкам: вони відволікають дитину від занять, заважають засвоєнню інформації. І, нарешті, матеріали і навчання цій методиці коштують чимало, звідси сам собою напрошується питання: «А раптом усе це лише відмінно розкручена комерційна компанія?» Незважаючи на всі ці недоліки число захоплених мам, випробувавши методику Глена Домана, росте і множиться. Досить пробігтися по основним інтернет-форумам для батьків, щоб у цьому переконатися. А може бути саме вашому генію і підійде ця програма? Спробуйте!

Далі: «Методика Сесіль Лупан»

За матеріалами harbor.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас