Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Освітлення у ванній кімнаті: головні правила

Освітлення у ванній кімнаті: головні правила

Тож, ванна кімната… Нашим завданням є не тільки її освітити, але й прикрасити та візуально розширити приміщення, зробивши це грамотно та продумано. На що впливає освітленість?

Якщо ванна кімната маленька, до 5 метрів квадратних, то вам буде достатньо пристельової центральної люстри та підсвічування дзеркала. А якщо ж ваша ванна набагато просторіша, то зон освітлення має бути більше. Зверніть увагу на стиль вашого інтер’єру та його кольорову гаму, тому що світлі, скляні та глянцеві поверхні, віддзеркалюючи світловий потік зроблять його більш освітленим. Також є важливим тип обраних вами світильників і висота стель. Пам’ятайте, ще на етапі дизайн-проекту варто розпланувати всі джерела світла.
освітлення у ванній кімнаті
Типів світильників декілька: вбудовані, стельові, настінні, підлогові; і кожен має виконувати свою функцію: загального, декораційного або спрямованого світла. А от при виборі ламп зверніть увагу на світлодіодні світильники чи стрічки, їх вважають найбільш економними та безпечними, але, на жаль, далеко не самими дешевими. Розставте пріоритети, яке світло для вас є обов’язковим, а яке – другорядним.
освітлення у ванній кімнаті
Як же розпланувати світло? Намагайтесь розподілити світильники на стелі рівномірно, і нехай їх буде більше, але меншою потужністю.
освітлення у ванній кімнаті
Якщо дозволяє місце, дзеркало варто підсвітити з обох сторін. Не забувайте про світло, яке створює «родзинку» - світлодіодні стрічки: в ніші стелі, поличках, під ванною, підлозі або під меблями. Світло має бути холодним, м’яким, ближче до природнього. На кожну групу світла підв’яжіть свій вимикач, а на деякі встановіть регулятори потужності.
освітлення у ванній кімнаті
Зараз у продажі є плиточка, в яку можна вбудувати підсвітку, а також ви знайдете багато цікавих рішень світіння плиточних швів та плінтусів. Завдяки підлоговим світильникам, потужність яких, до речі, не має перевищувати 5Вт, ви зможете прозонувати, розширити ваше приміщення та створити особливу атмосферу. А зробити їх можна як своїми руками, так і розмістивши на підлозі свічки в цікавих підсвічниках. Інтимне освітлення, нижче рівня очей, буде ідеальним для прийому ванни.
освітлення у ванній кімнаті
Також зручними є вбудовані світильники з можливістю регулювати кут повороту. Ефектно виглядає ванна з функцією підсвітки, але такі варіанти досить коштовні.
освітлення у ванній кімнаті
Безпека. Використовувати можна тільки вологостійкі світильники, потужністю не більше 12Вт. Відкриті лампи накалювання не використовуйте – при потраплянні на скло води вона може луснути та розлетітися на крихітні уламки. Вся електрика в ванній має бути заземлена.
освітлення у ванній кімнаті
Важлива порада. В маленьких санвузлах не робіть стелі дзеркальними, адже це перетворить їх на колодязь. А от наявність великих дзеркал на стінах дозволить збільшити санвузол практично вдвічі.

Як ви бачите, навіть у невеликій ванній можна створити не тільки зручне приміщення, але й завдяки світлу, затишне та просторе.
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас