Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

М´який, середній чи жорсткий матрац – який вибрати?

М´який, середній чи жорсткий матрац – який вибрати?
 

Жорсткість – один з найважливіших факторів, що впливають на вибір матраца. І якщо вже йому ми приділяємо стільки уваги, то повинні і дізнатися про це більше. Адже, в першу чергу, матрац повинен забезпечувати необхідну підтримку нашого тіла під час сну, але в той же час бути зручним і не дуже «твердим».

Почнемо з того, що всі матраци виробники і покупці ділять на жорсткі, середні і м'які. Але для цих понять немає чіткого визначення, цим і ускладнюється вибір.

Скільки ви важите?

Цей фактор, до речі, повинен бути визначальним при виборі матраца, але саме свою вагу покупці рідко враховують. Так, легким людям ортопедичні матраци будуть жорсткими, в той час як людям із середньою і великою вагою вони відмінно підійдуть і будуть дуже зручними.

Занадто м'який матрац не забезпечить потрібної підтримки людині з середньою або великою вагою, в той час як занадто жорсткий матрас не буде прогинатися під занадто малою вагою тіла, через що також не зможе забезпечити правильне положення під час сну. Тобто, від ваги покупця буде залежати і вибір наповнювача, і покриття, і загальна жорсткість матраца.

Але крім цього ви повинні враховувати і таку тонкість, як площа матраца, адже від неї також залежить його жорсткість. Так, односпальний матрац в принципі буде більш жорстким, ніж двоспальний з точно такими ж характеристиками. Тобто, чим більша площа матраца, тим м'якшим він буде.

А ще на м'якість матраца впливає його оббивка. Так, якщо верхній шар наповнювача виконаний з так званої пінки або латексу, оббивка матраца буде трикотажною, тобто з в'язаної тканини. Якщо ж верхній шар наповнювача виготовлений з поліестеру, оббивка буде тканою. Перший варіант, звичайно ж, буде м'якшим.

Жорсткість матраца і підтримка, яку він забезпечує

Як правило, багато хто плутає ці два поняття, а вірніше, вважає їх рівнозначними. Насправді ж підтримка – це те, що залежить від вашої комплекції. Тобто пружини або наповнювачі безпружинних матраців розраховані на те, щоб чинити опір певній вазі.

Тому матрац потрібно вибирати з розрахунку ваги, яка буде на нього чинитиметься. Інакше він не прогнеться під вами, якщо ваша вага занадто мала, або не забезпечить потрібної підтримки, якщо не розрахований на таку велику вагу. З цим питанням потрібно звернутися до консультанта.

Так, в середньому в залежності від ваги вибираються наступні матраци:

- м'які при вазі до 64 кг;
- середні при вазі 64-200 кг;
- жорсткі при вазі понад 101 кг.

Цей орієнтир допоможе вибрати матрац з потрібною вам підтримкою. А ось жорсткість матраца буде забезпечуватися верхнім шаром наповнювача і матеріалом оббивки, про які ми говорили раніше. Два матраца з однаковими пружинами, але різними матеріалами над ними, будуть відчуватися зовсім по-різному.

Ця інформація допоможе вам вибрати ідеальний матрацик за показниками жорсткості і підтримки.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас