Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо автокрісло для маленької дитини: вперед чи назад обличчям?

Вибираємо автокрісло для маленької дитини: вперед чи назад обличчям?
 

Немовлята і маленькі дітки активно розвиваються, їх організм ще формується – через це вони набагато більш схильні до ризику травмуватися під час автомобільної аварії. Перебуваючи під час руху в автомобілі обличчям вперед, немовля або однорічний малюк значно сильніше ризикує отримати травму шиї або хребта, ніж якби він їхав спиною до напрямку руху. Саме тому настійно рекомендується дітей до 2-х років возити тільки в автокріслах обличчям назад!

Багатьом батькам складно возити дитину в автокріслі спиною до напрямку руху, так як через таке розташування малюки часто починають вередувати. Цікава дитина хоче бачити маму і тата, а також все, що відбувається попереду. Але, незважаючи на це, ви не повинні садити дитину обличчям вперед в машині, поки їй не виповниться 2. А щоб малюк менше вередував, скористайтеся наступними порадами:

• Спеціально беріть з собою іграшки, якими малюк зможе грати в своєму автокріслі. Відмінно підійдуть книги, розмальовки з олівцями, плюшеві іграшки і пальчикові ляльки.

• Говоріть з дитиною, співайте їй, включайте її улюблену музику. Якщо малюк не нудьгує, він не буде влаштовувати істерик.

• Візьміть з собою перекус, який відверне увагу малюка і не дасть йому зголодніти і почати вередувати. Найкраще в даному випадку підійдуть улюблені смаколики в чашках-непроливайках.

• Для тривалих поїздок надовго зайняти дитину допоможуть планшет або портативна ігрова приставка. Але не зловживайте гаджетами і не давайте малюкові довго сидіти за цифровим дисплеєм.

Коли садити дитину в автокрісло обличчям вперед?

Якщо вашій дитині і так нормально сидиться в автокріслі обличчям назад, не потрібно її пересаджувати, як тільки їй виповниться 2. Користуватися автокріслом спиною до напрямку руху можна навіть після настання 2-річного віку – до тих пір, поки дитина не переросте обмеження зросту або ваги, зазначені для даного автомобільного сидіння. Якщо ж малюк досягне цих обмежень раніше 2 рочків, не потрібно повертати автокрісло обличчям вперед. Це означає, що вам потрібно купити нове – передбачене для більшої ваги і зросту.

На додаток до посадки малюка обличчям назад, постарайтеся кріпити його автокрісло в самому безпечному місці – це посередині заднього сидіння. Якщо у вас більше однієї дитини, наймолодшу саджайте посередині, а старшу (або старших) – збоку.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас