Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Про користь малювання для дітей

Про користь малювання для дітей
 

Далеко не все дається дітлахам так природно, як малювання. Чи любить ваша дитина малювати крейдою на асфальті, чи олівцями на папері, вона напевно по-справжньому насолоджується цією творчістю. Як і інші види дитячого самовираження (танці, складання казок, спів тощо), малювання неймовірно корисне для розвитку дитини. І далі ми поговоримо про 6 головних причин мотивувати чадо малювати частіше: вдома, в садку, у школі.

Користь малювання для дітей

1. Малювання розвиває моторику

Мабуть, це – головна причина купити дитині олівці і фарби. Малювання ефективно розробляє моторику дитячих ручок: пальчиків, кистей, передпліч. Дрібна моторика необхідна дорослій людині на кожному кроці – щоб писати, друкувати, водити машину, користуватися гаджетами і т.д. Тому так важливо починати розвивати моторику ручок якомога раніше.

Робота з письмовим та рисувальним приладдям – один з найкращих способів розвитку дрібної моторики. Під час малювання виникає миттєвий зоровий зворотний зв'язок, що допомагає дитині розуміти, як в залежності від того, яким інструментом вона користується, отримати бажаний результат.

2. Малювання стимулює розвиток візуального аналізу

Маленькі діти ще не усвідомлюють деяких понять і концепцій, які вам можуть бути очевидними – такі, як відстань, порівняння розмірів, перспектива, різниця текстур і т.д. Малювання активно задіює зоровий аналіз і допомагає швидше вивчити ці поняття.

Малюючи конкретні об'єкти, особливо поруч і пов'язані один з одним, малечі доводиться візуально аналізувати розміри, простір, текстури і відображати це на малюнку. Таким чином, дитина швидше засвоює такі поняття, як великий і маленький, гладкий і пухнастий, близько і далеко і т.д.

3. Малювання сприяє концентрації

Більшості дітей подобається малювати. Але так як це заняття не активне, чаду доведеться проявити посидючість і концентрацію для створення свого нового шедевру. Ці якості ефективно тренуються в процесі малювання і будуть необхідні дитині в школі для успішного навчання.

4. Малювання покращує зорово-моторну координацію

Малювання ефективно розвиває не тільки моторику, але і зв'язок між тим, що дитина бачить і що вона робить. Ця зорово-моторна координація особливо важлива під час занять спортом, шкільних уроків і багатьох активних розваг. Щоб розвивати зорово-моторну координацію дитини, давайте їй перемальовувати картинки і малювати виставлені перед нею об'єкти.

5. Малювання підвищує самооцінку

Як батьки, ви напевно не раз чули від свого малюка фразу «Подивися, що я робив!». Маючи можливість висловлювати свої думки, почуття, емоції і навіть просто фантазії, дитина підвищує свою самооцінку, зростає впевненою у своїх силах людиною. І мова не тільки про малювання або іншу творчість – маючи здорову самооцінку, малюк буде впевнений в своїх силах і в інших сферах життя.

6. Малювання вчить креативному вирішенню проблем

Поряд з розвитком візуального аналізу і концентрації, малювання вчить знаходити творчий підхід до вирішення проблем. Малюючи, малюкові потрібно знайти найкращий спосіб з'єднати частини тіла, передати емоції, зобразити різні текстури і т.д. Якщо ви будете давати дитині певні завдання (як, наприклад, намалювати сім'ю), а також обговорювати кольори і прийоми, які вона використовувала в малюнку, це буде розвивати її здатність ефективно вирішувати проблеми.

Щоб мотивувати чадо до малювання, використовуйте позитивне заохочення. Повісьте його малюнки в дитячій кімнаті та інших місцях свого будинку. І не забувайте хвалити дитину за нові досягнення в образотворчому мистецтві!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас