Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як пов´язані здоров´я ротової порожнини і загальний стан здоров´я?

Як пов´язані здоров´я ротової порожнини і загальний стан здоров´я?
 

Ваш стоматолог напевно не раз говорив вам про те, що турбота про здоров'я зубів і ротової порожнини важлива не тільки з естетичної точки зору, а й необхідна для вашого загального здоров'я. І тим не менше, коли ми думаємо про своє здоров'я, рот – не перше, що приходить нам на думку. Однак здоров'я ротової порожнини і загальне здоров'я пов'язані між собою набагато тісніше, ніж здається.

Ротова порожнина - «ворота» в наш організм

Згідно з висновками вчених, не потрібно розділяти здоров'я ротової порожнини і загальне здоров'я, як різні поняття. Виконуючи, так би мовити, функцію «воріт» в наш організм, ротова порожнина не тільки реагує на те, що відбувається зовні, але і відображає стан організму зсередини. Ви просто не можете бути здорові, якщо здоров'я ротової порожнини залишає бажати кращого.

Тому, як би ви не боялися стоматологів, відвідуйте зубника хоча б для консультації раз на півроку. Ми ж далі розповімо про те, як здоров'я вашої ротової порожнини може бути пов'язано з серйозними хронічними захворюваннями.

Зв'язок періодотиту з серйозними хронічними захворюваннями

Не тільки захворювання і прийом медикаментів можуть відбиватися на здоров'ї вашої ротової порожнини, але і її стан може впливати на ваше загальне здоров'я. Особливо ж це стосується захворювань ясен і періодонтиту зокрема.

Діабет

Чи знали ви, що від захворювань ясен страждають 22% людей з діабетом? Діабетики сильніше за інших людей схильні до періодонтиту, так як їхній організм не здатний адекватно з ним боротися. Однак, в той самий час, бактерії з ротової порожнини можуть впливати на рівень цукру в крові і викликати його скачки, через що справлятися з діабетом може бути складніше.

Хвороби серця

Лікарі поки не знають, чому саме, але захворювання ясен і серця завжди йдуть рука об руку. Насправді 91% сердечників страждає від захворювань ясен. Поки що вважається, що сполучна ланка тут – запалення.

Рак

Ця статистика може вас здивувати, але вчені з'ясували, що чоловіки з захворюванням ясен на 54% більше схильні до розвитку раку підшлункової, на 49% - до раку нирок і на 30% - до раку крові. Гірше того, лікування раку, як правило, сильно відбивається на здоров'ї ротової порожнини: хіміотерапія і радіація можуть стати причиною появи виразок у роті, чутливості ясен і щелеп, сухості в роті і лицьових болів.

Інші ускладнення

Також періодонтит пов'язують з інсультом, захворюваннями нирок, остеопорозом, деякими хворобами легень і ревматоїдним артритом. А майбутні матусі із захворюваннями ясен схильні до передчасних пологів і народження дітей з малою вагою.

Здоров'я ротової порожнини – в ваших руках!

Як бачите, зв'язок між здоров'ям ротової порожнини і загальним здоров'ям досить тісний. Саме тому так важливо регулярно ходити до дантиста на огляд. Гарні ж новини в тому, що більшість захворювань зубів і ротової порожнини повністю виліковні. Але щоб не допускати таких неприємностей, чистіть зуби двічі на день, користуйтеся ниткою і ополіскувачем і не пропускайте планові відвідування стоматкабінету!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас