Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ігри на одягання і користь, яку вони несуть дітлахам

Ігри на одягання і користь, яку вони несуть дітлахам
 

Перевдягання в різні костюми і образи, наряджання ляльок, онлайн ігри на вдягання – все це важливо для кожної дитини, і не тільки з точки зору розваг. Ігри на одягання і переодягання приносять малечі чимало користі і добре впливають на її розвиток. Про те, чим же ці ігри такі корисні для дітвори, і піде мова в нашій сьогоднішній статті.

#1: Ігри на одягання розвивають уяву

У дітей дуже відкрита, безмежна уява. У своїх фантазіях вони не обмежуються тим, що знають про навколишній світ, тому в іграх можливе буквально все. Малюки придумують таке, що ми б з вами ніколи не придумали. Коли діти грають в ігри на одягання, вони втілюють вигадані історії в реальність і краще вивчають різні соціальні ролі. Наприклад, якщо ваш малюк одяг каску пожежника, він вчиться допомагати людям і бути хоробрим.

#2. Ігри-одягалки допомагають дітлахам досліджувати себе

Прикидаючись іншими людьми і персонажами, діти експериментують з новими ідеями і поведінкою. Таким чином, вони вирішують, що їм підходить, а що – ні. Вони пробують нове і вибирають для себе те, що їм подобається. Наприклад, одягнувшись в фермера, малюк зрозуміє, що це йому не подобається, а ось в ролі лицаря йому добре – можливо, ваше чадо стане поліцейським, пожежником або досягне успіху у військовій справі.

#3. Ігри на одягання зміцнюють відносини

Рольові ігри на вдягання – один з найкращих уроків емпатії. Прикидаючись кимось іншим, чадо ставить себе на його місце. Як малюк почувається? Чому його персонаж робить те або інше? Як він поведе себе в тій або іншій ситуації? Все це розвиває набагато ширший навик – вміння розуміти почуття оточуючих. А це, в свою чергу, допоможе налагоджувати відносини з людьми в родині, школі, а в майбутньому – і ділові відносини.

#4. Ігри на одягання сприяють гендерній ідентифікації

Незважаючи на те, що сьогодні гендерні кордони стираються, більшість людей все ж ділиться на типові гендерні категорії. Приміряючи на себе різні костюми і образи, дитина експериментує з різними гендерними ролями і властивою їм поведінкою. Як правило, хлопчикам подобається грати ролі батьків, будівельників, героїв, рятувальників; дівчаткам – мам, принцес, актрис, вчительок. Таким чином, чадо ідентифікує свою гендерну роль в сучасному суспільстві.

#5. Ігри-одягалки покращують навички спілкування

Ігри на переодягання змушують дітвору експериментувати з мовленням. Дитина «вливається» в новий образ і має говорити відповідно. Так, чадо мусить представити, що б говорила балерина або, наприклад, космонавт. При цьому практикується використання слів і мовних зворотів, якими дитина не користується в звичайному житті.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас