Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Якщо гроші не можуть купити щастя, то що може?

Якщо гроші не можуть купити щастя, то що може?
 

Подумайте про те, коли ви в останній раз купували те, що дійсно хотіли. Як ви почувалися після цього? Напевно дуже навіть добре. А тепер є щось, що ви хочете так само сильно? Новий телефон, можливо, гарний одяг... Напевно, коли ви купите цю обновку, будете знову дуже радіти.

Не дивлячись на те, що говорять «за гроші щастя не купиш», ми чомусь відчуваємо себе щасливими, коли щось купуємо.

Чому ми радіємо, коли робимо покупки

Люди запрограмовані на миттєве задоволення. Це потреба отримати те, що хочеться, саме в той момент, коли цього хочеться. Таке бажання продиктоване нам інстинктом виживання. Але незважаючи на те, що миттєве задоволення є частиною нашої людської натури, ми живемо в суспільстві, що диктує нам відстрочене задоволення (нездатність отримати те, чого хочеться прямо зараз). У сучасному світі нам потрібно чекати, щоб накопичити на бажану покупку, чекати поки принесуть їжу а ресторані... І коли ми це отримуємо, відчуваємо велике задоволення.

Щастя, що відчувається від відстроченого задоволення, часто ще сильніше, ніж від миттєвого задоволення. Причина цього – дофамін – речовина, яка впливає на центри задоволення в нашому мозку. Але коли проходить пара годин після покупки, це відчуття щастя проходить. Таким чином виходить, що ця хвилююча емоція, яку ви відчуваєте при покупці – не справжня, адже покупка не радує однаково весь час. Говорячи мовою біології, ви просто насолоджуєтеся дозою дофаміну, який виробляється моментально. Коли ж його дія закінчується, вам потрібна наступна.

Саме це і означає вираз «щастя за гроші не купиш».

Тим не менш, є спосіб купити щастя за гроші. Просто він не такий, як ви думаєте.

Альтернативний спосіб купити щастя

Національна Академія Наук США провела цікаве дослідження. Двом групам людей були видані гроші – по 40 доларів кожному. Одній групі було сказано витратити гроші на матеріальні речі, які їх порадують. Інша група повинна була витратити гроші на те, що дає їм більше вільного часу: їжа з доставкою, послуги прибиральниці і т.д. Потім кожен учасник оцінював своє щастя за 10-бальною шкалою. У тих, хто вкладав гроші в свій вільний час, оцінки були вищими, ніж у тих, хто витрачався на матеріальні цінності.

Ці люди були щасливі, тому що позбавили себе від того, що їм не хотілося робити. Купівля нових матеріальних речей в довгостроковій перспективі не особливо впливає на щастя, в той час як більша кількість вільного часу посилює задоволеність життям в цілому.

Вільний час робить людей щасливими

Саме якісний час робив людей щасливими, а гроші були лише інструментом отримати більше часу. Але самі по собі гроші не мають значення, важливо лише те, у скільки ви оцінюєте свій час.

У кожного з нас є 24 години на добу. І чим якісніше ви витрачаєте цей час, тим щасливіше живете. Тому, якщо ви постійно скаржитеся на завантаженість і критичну нестачу часу на себе і близьких вам людей, постарайтеся щось змінити. Адже саме якісна трата часу робить нас по-справжньому щасливими.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас