Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що трапиться, якщо не грати з дитиною? (частина 1)

Що трапиться, якщо не грати з дитиною? (частина 1)
 

Життя – складна річ. У всіх нас є обов'язки і календар, забитий найрізноманітнішими справами. Ми витрачаємо години, дні й місяці на те, щоб побудувати свою кар'єру, заробити грошей і забезпечити сім'ю. Така сувора правда...

Але якщо ви присвячуєте весь свій час створенню спадщини для дітей, при цьому забуваючи або не встигаючи будувати з ними відносини, то цей спадок нічого не вартий. І ніякі гроші не зможуть виправити цю помилку. А якщо і зможуть, ви здивуєтеся, наскільки величезна сума буде потрібна на психолога й інші способи налагодження відносин з дітьми. Тому, не граючи зі своєю дитиною, ви робите дуже дорогу помилку.

Подумайте про відносини зі своїми батьками. Вони міцні чи натягнуті? Чи вільно ви обговорюєте важливі для вас теми? Чи можете ви покластися на батьків у важкі моменти, коли вам потрібна емоційна підтримка, або розділити з ними радість від успіху? У сучасному світі є чимало людей, які почуваються себе ніяково на сімейних святах з батьками або під час «планових» телефонних дзвінків.

У наш час набагато простіше зайняти дитину всілякими позаурочними заняттями і гуртками, а вдома в тиші дати їй планшет або телефон, ніж планувати спільне сімейне дозвілля. Ігри та розваги з дітьми займають час і вимагають сил, яких часто так не вистачає. Але якщо ви не будете грати з малечею, приділяти їй увагу, ви не побудуєте з дітьми міцних, довірчих відносин, які допоможуть їм вирости успішними дорослими, розвиненими соціально і емоційно.

Що трапиться, якщо не грати з дітьми?

1. Дитині в майбутньому може не вистачати емоційного розуміння

Якщо ви не будете грати з дитиною, вона може вирости не такою життєрадісною, розуміючою, співчуваючою. Нестачу вашої уваги вона буде замінювати увагою і впливом інших людей. Крім того, дитині буде не вистачати відчуття безпеки і комфорту, яке вона отримує від спілкування з батьками.

2. Дитина може не навчитися розбиратися в своїх емоціях і керувати ними

У грі ви опрацьовуєте з дитиною різні сценарії, переживаєте різні емоції, обговорюєте їх і навчаєте чадо з ними справлятися. Крім того, за допомогою гри діти справляються зі стресом і можуть відкритися, розповісти про те, про що безпосередньо говорити не можуть.

3. Дитина не навчиться емпатії

Маленькі діти не розуміють емоцій оточуючих, їх цьому потрібно вчити – розповідати і показувати, як наші дії впливають на оточуючих. І зробити це можна лише за допомогою адекватного спілкування і гри з дитиною. Малюк сам не навчиться емпатії, в цьому йому необхідна ваша допомога.

4. Дитина буде гірше справлятися зі стресом

Творчі заняття, ігри на уяву, спільні ігри допомагають виховувати в малечі стресостійкість. Якщо ж з дитиною не грати, вона не навчиться бути стійкою до неприємних подій і емоцій, і в майбутньому буде набагато гірше протистояти стресу.

5. Замість вас на дитину буде впливати хтось інший

Дитині потрібно вчитися обмірковувати і приймати власні рішення. І якщо вас немає поруч, вона буде вчитися цьому у когось іще. Іноді в цьому немає жодної проблеми, але не виключений варіант, що чадо буде брати приклад з людини, яку ви далеко не вважаєте зразком. Більш того, діти частіше потрапляють під вплив саме однолітків, і беруть приклад з них. Просто подумайте, чому дитина зможе навчитися у них...

6. Дитина не навчиться ризикувати

Граючи і спілкуючись з дітьми, займаючись спільною творчістю та іншими активностями, ми створюємо безпечний простір, в якому дитина може робити помилки, пробувати нові ідеї і терпіти невдачі в безпечній обстановці. Знаючи, що в разі невдачі ніхто не буде її критикувати, дитина вчиться експериментувати, ризикувати. А такі дітлахи виростають кращими лідерами і більш успішними дорослими.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас