Подумайте про відносини зі своїми батьками. Вони міцні чи натягнуті? Чи вільно ви обговорюєте важливі для вас теми? Чи можете ви покластися на батьків у важкі моменти, коли вам потрібна емоційна підтримка, або розділити з ними радість від успіху? У сучасному світі є чимало людей, які почуваються себе ніяково на сімейних святах з батьками або під час «планових» телефонних дзвінків.
У наш час набагато простіше зайняти дитину всілякими позаурочними заняттями і гуртками, а вдома в тиші дати їй планшет або телефон, ніж планувати спільне сімейне дозвілля. Ігри та розваги з дітьми займають час і вимагають сил, яких часто так не вистачає. Але якщо ви не будете грати з малечею, приділяти їй увагу, ви не побудуєте з дітьми міцних, довірчих відносин, які допоможуть їм вирости успішними дорослими, розвиненими соціально і емоційно.
Що трапиться, якщо не грати з дітьми?
1. Дитині в майбутньому може не вистачати емоційного розумінняЯкщо ви не будете грати з дитиною, вона може вирости не такою життєрадісною, розуміючою, співчуваючою. Нестачу вашої уваги вона буде замінювати увагою і впливом інших людей. Крім того, дитині буде не вистачати відчуття безпеки і комфорту, яке вона отримує від спілкування з батьками.
2. Дитина може не навчитися розбиратися в своїх емоціях і керувати ними
У грі ви опрацьовуєте з дитиною різні сценарії, переживаєте різні емоції, обговорюєте їх і навчаєте чадо з ними справлятися. Крім того, за допомогою гри діти справляються зі стресом і можуть відкритися, розповісти про те, про що безпосередньо говорити не можуть.
3. Дитина не навчиться емпатії
Маленькі діти не розуміють емоцій оточуючих, їх цьому потрібно вчити – розповідати і показувати, як наші дії впливають на оточуючих. І зробити це можна лише за допомогою адекватного спілкування і гри з дитиною. Малюк сам не навчиться емпатії, в цьому йому необхідна ваша допомога.
4. Дитина буде гірше справлятися зі стресом
Творчі заняття, ігри на уяву, спільні ігри допомагають виховувати в малечі стресостійкість. Якщо ж з дитиною не грати, вона не навчиться бути стійкою до неприємних подій і емоцій, і в майбутньому буде набагато гірше протистояти стресу.
5. Замість вас на дитину буде впливати хтось інший
Дитині потрібно вчитися обмірковувати і приймати власні рішення. І якщо вас немає поруч, вона буде вчитися цьому у когось іще. Іноді в цьому немає жодної проблеми, але не виключений варіант, що чадо буде брати приклад з людини, яку ви далеко не вважаєте зразком. Більш того, діти частіше потрапляють під вплив саме однолітків, і беруть приклад з них. Просто подумайте, чому дитина зможе навчитися у них...
6. Дитина не навчиться ризикувати
Граючи і спілкуючись з дітьми, займаючись спільною творчістю та іншими активностями, ми створюємо безпечний простір, в якому дитина може робити помилки, пробувати нові ідеї і терпіти невдачі в безпечній обстановці. Знаючи, що в разі невдачі ніхто не буде її критикувати, дитина вчиться експериментувати, ризикувати. А такі дітлахи виростають кращими лідерами і більш успішними дорослими.