Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як навчити дитину дарувати подарунки

Як навчити дитину дарувати подарунки
 

Незабаром настануть новорічні свята з ялинкою, феєричними хлопавками, веселощами та подарунками. Новий рік і Різдво, коли близькі люди дарують одне одному подарунки – чудова нагода пояснити дитині сенс дарування і навчити її дарувати від щирого серця.

Багатьом дітям буває шкода віддавати комусь подарунок, оскільки хочеться залишити його в себе. Ні в якому разі не можна сварити за це дитину чи соромити її. Потрібно приймати та любити свою дитину такою, якою вона є, навіть якщо вона проявляє жадібність. Краще спробувати розібратися із причинами такої поведінки.

Якщо дитина ще зовсім маленька (до трьох років), вона сприймає свої речі як продовження себе, тому їй важко з ними розлучитися. Не слід наполягати на тому, щоб дитина цього віку віддавала свої речі, якщо вона того не бажає. Адже такою поведінкою батьки можуть привити дитині невміння казати «ні», що зробить її в майбутньому жертвою маніпуляції інших людей.

У більш старшому віці діти вже психологічно готові віддати свою річ, а тому можна починати вчити дитину щедрості. Коли дитина починає ділитися своїми речами з іншими людьми чи презентує їм подарунок, вона бачить їхню радість і вдячність, отримуючи від цього задоволення. Таке позитивне підкріплення своєї щедрості стимулює її продовжувати в тому ж дусі.

Діти молодшого шкільного віку вже усвідомлюють суть дарування, але можуть відмовлятися це робити. Потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Спокійно запитайте про це в дитини. Якщо вона вам відкриється, можливо, з’ясується, що їй просто не подобається людина, якій потрібно зробити подарунок. У такому разі слід спробувати налагодити контакт із цією людиною. Або вона раптом зрозуміла, що ця річ їй теж потрібна й захотіла залишити її в себе. Можливо, варто лишити її дитині, а другій людині придбати щось інше.

Вчимо дитину дарувати: поради батькам

Для того, щоб дарування не стало для дитини серйозною проблемою, рекомендується дотримуватися кількох правил.

1. Дитина має вибрати подарунок для іншої людини самостійно. Батьки можуть коригувати цей вибір лише з точки зору ціни та адекватності, пояснюючи, що, наприклад, бабусі краще подарувати новий футляр для окулярів, а не м’яку іграшку.

2. Дитина має з самого початку зрозуміти, що вибирає подарунок не собі, а іншій людині. Таким чином вона не буде емоційно прив’язуватися до цієї речі, а тому попрощатися із нею буде набагато легше.

3. Якщо ж дитина категорично не бажає розлучатися із річчю, призначеною іншій людині, по можливості придбайте їй (або пообіцяйте придбати пізніше) таку саму. Можливо, згодом дитина забуде про вашу обіцянку, та якщо ж ні, то доведеться її виконувати.

4. Наводьте дитині приклад дарування, презентуючи подарунки одне одному в сім’ї або своїм друзям, щоб для дитини це було звичною річчю.

5. Наголошуйте на тому, як зрадіє людина, якій дитина презентуватиме подарунок. Попередьте її також про те, що й вона отримає подарунок у відповідь. Поясніть дитині, що люди дарують одне одному подарунки не тому, що вони самі собі не можуть придбати ці речі, а для того, щоб принести одне одному радість і ще більше подружитися.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас