Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вчимо дитину дарувати подарунки – поради для кожного віку

Вчимо дитину дарувати подарунки – поради для кожного віку

Свята – невід'ємна частина нашого життя, і в житті дитини вони також трапляються регулярно. Безумовно, малеча обожнює свята, адже їй так подобається отримувати подарунки! А як на рахунок дарування? Ви, як батьки, повинні пояснити чаду, що потрібно вміти не тільки отримувати, але й дарувати подарунки, і показати ту радість, яку може приносити дарування. Як це зробити? – У нашій статті ви знайдете поради для дітлахів різного віку.

Як навчити дитину дарувати подарунки?

Дошкільнята – діти віком 2-5 років

Від малюків і дошкільнят навіть не чекайте, що вони оцінять ритуал дарування подарунків і будуть з радістю підносити презенти оточуючим. Почуття емпатії в цьому віці у дітей все ще формується, і вони просто ще не розуміють радості дарування, тому що не можуть зрозуміти почуттів оточуючих.

Проте, батьки можуть навчити малюка з радістю дарувати подарунки, як і отримувати. Так, якщо ваша дитина часто бачить, як радісно ви даруєте презенти іншим, з часом вона почне переймати цю поведінку. І не сваріть дитину, якщо вона буде намагатися допомогти відкрити подарунок, піднесений нею – це також дасть їй змогу відчути радість від дарування близькій людині.

Школярі – діти 6-12 років

У шкільному віці дітлахи стають більш зацікавленими в матеріальних цінностях і хороших подарунках. Якраз зараз ви можете просити дитину складати список того, що вона хоче отримати в подарунок, а разом з ним – і ідеї на тему того, що вона збирається дарувати друзям і близьким людям. Наприклад, якщо ви збираєтеся на день народження, ви можете разом зі своїм чадом вибрати і купити подарунок на сайті https://mirpodarka.com.ua/ - тут знайдеться безліч цікавих ідей!

Таким же чином дитину шкільного віку можна підключити до «секретних місій» вибору подарунків для братів-сестер, і навіть для добре знайомих дорослих, включно з родичами, хрещеними батьками, вчителями, тренерами і т.д. Дитина із задоволенням буде придумувати і вибирати подарунки для близьких людей.

З особливою ж уважністю в цьому віці дітки вибирають подарунки для однолітків. Адже саме в школі починають закладатися справжні дружні стосунки: чадо заводить нових друзів і хоче подобатися ім. Але разом з цим вам навряд чи вдасться уникнути такої ситуації, коли дитина вибирала подарунок з повним запалом і дарувала його від чистого серця, але сама подарунка не отримала.

Такий випадок буде дуже повчальним для малюка. Адже ви зможете пояснити йому, що потрібно цінувати саму дружбу, а не подарунки, і дарувати, не чекаючи чогось натомість.

Підлітки – діти 13-18 років

Такі дорослі діти вже можуть і повинні нести відповідальність за вибір, покупку презентів і саме дарування. Тепер ви можете просто показати дитині хороший інтернет-магазин подарунків, і вона самостійно підбере те, що вважає за потрібне. При цьому добре було б привчити (або хоча б почати привчати) підлітка збирати на подарунки власні кишенькові гроші і витрачати їх, а не просити у батьків.

По-перше, це буде виховувати у вашого підлітка відповідальність. По-друге, навчить його вибирати і дарувати подарунки з усією уважністю і турботою. А якщо ви будете просто дописувати ім'я дитини в листівці до подарунка, нічому цьому вона не навчиться.

Що ще варто розповісти дитині про подарунки?

Крім усього вищесказаного, ми рекомендуємо вам познайомити дитину з деякими правилами етикету щодо подарунків:

• Подарунок повинен говорити про те, як ти ставишся до людини, як її любиш і дбаєш про неї.

• Уже з 5-річного віку дитину можна навчити говорити щось приємне у відповідь на подарунок, навіть той, який насправді не подобається. Потренуйтеся вдома, підносячи небажані подарунки і навчаючи дитину ввічливо реагувати на них.

• Поясніть дитині, що навіть якщо вона отримує в подарунок те, що їй не дуже подобається, це не так важливо, як любов і турбота, яку хотів проявити дарувальник. Як усі ми знаємо, важливий не подарунок, а увага.

• Розкажіть, що ображати почуття дарувальника ні в якому разі не можна. Дітки від нерозуміння значення подарунків можуть сміятися над дарителями або говорити їм образливі речі, якщо подарунок не сподобався. Поясніть чаду, що робити цього ні в якому разі не можна.

• Скажіть дитині, що якщо подарунок їй з якоїсь причини не сподобався, вона може обговорити це з вами пізніше наодинці.

І в будь-якому випадку, подавайте дітлахам гідний приклад. Даруйте з радістю, отримуйте подарунки з вдячністю, і ваш малюк буде робити так само!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас