Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як відсвяткувати день Святого Миколая з дітьми

Як відсвяткувати день Святого Миколая з дітьми
 

Незабаром країна святкуватиме день Святого Миколая. Це чудовий привід провести час зі своїми дітьми.

Яких би подарунків діти не просили, найкращий, найдорожчий і найцінніший із них – це увага батьків. Та, виявляється, досить часто батьки неправильно розуміють значення цього слова. Для них «проявити увагу» означає, наприклад, нагодувати дитину чи повчити з нею уроки, придбати їй новий одяг або прослідкувати, щоб вона вийшла з дому в шапці тощо. Все це – догляд за дитиною, забезпечення їй гідних умов існування, в процесі чого батьки можуть навіть не розмовляти з нею, думаючи про свої справи.

Увага до дитини – це зосередження на дитині. Коли батьки сідають навпроти неї і починають розмовляти з нею про все на світі. Цікавитися її життям, думками, переживаннями та розповідати про свої. Без моралізування і критики.

Проявити до дитини увагу можна не тільки в розмовах із нею, а також в іграх. Гра – це провідний вид діяльності дитини, в процесі якої відбувається її розвиток. Провідним видом діяльності дорослої людини являється праця, робота. Тому дорослим вже не так цікаво грати в ігри, як дітям. Та все ж неважко щодня виділити годину чи, хоча б, півгодини, на ігри з дитиною для її щастя.

До того ж, коли батьки проявляють до дітей увагу, проводячи з ними час, між ними утворюються глибокі психологічні зв’язки, які в майбутньому проявляться в увазі вже дорослих дітей до своїх стареньких батьків. То ж…

Святкуємо день Святого Миколая з дитиною

Щоб святкування дня Святого Миколая пройшло ідеально, бажано, щоб воно виконувало три функції:

1. Виховну. Виховання – невід’ємна умова психологічного розвитку дитини. В день Святого Миколая можна виховати в дитині доброту, милосердя. Наприклад, стати волонтером у благодійному фонді чи віднести разом із дитиною у дитячий будинок іграшки чи одяг. Це можуть бути як використані речі (в хорошому стані), так і нові, придбані разом із дитиною спеціально для інших дітей.

Або ж можна зробити подарунок знайомій дитині, яка зростає у неблагополучній родині й навіть не очікує на нього. Такий акт милосердя навчить дитину також проявляти щедрість і дарувати подарунки від щирого серця. Розуміти, що є діти, які живуть у гірших умовах, а тому їх слід пошкодувати та допомогти в міру своїх сил і можливостей.

2. Пізнавальну. Під час святкування дитина має отримати якусь нову інформацію: про себе чи інших людей або персонажів, про якийсь предмет або явище, про якесь місце чи подію тощо. Ви можете розповісти дитині про те, хто такий Святий Миколай.

Якщо ви не впевнені в своїх здібностях оповідача, перегляньте разом із дитиною мультфільм про Святого Миколая або інформаційний фільм чи передачу про нього, якщо дитині це буде цікаво.  «Перегляньте разом із дитиною» означає перегляньте разом із дитиною, а не посидьте біля дитини в своєму телефоні. Також можна в цей день відвідати з дитиною церкву, розвиваючи в ній релігійну свідомість.

3. Розважальну. Діти – оптимісти, готові радіти кожному дню! Тим більше, якщо цей день святковий. Як уважні, люблячі батьки, ви напевно знаєте, що може принести вашій дитині найбільшу радість, що може її якнайкраще розважити. Подаруйте їй це та порадійте разом із нею.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас