Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вибираємо новорічні подарунки для малечі: спробуйте «правило 4 подарунків»

Вибираємо новорічні подарунки для малечі: спробуйте «правило 4 подарунків»
 

Щороку батьки і всі родичі страждають, придумуючи, що дарувати дітлахам на новорічні свята. З одного боку, досить складно вибрати і дозволити собі дійсно хороший подарунок. З іншого боку, дітвора отримує величезну кількість подарунків, в яких абсолютно немає необхідності. Все це можна, так би мовити, «оптимізувати», якщо скористатися «правилом 4 подарунків» - малюк отримає корисні і приємні подарунки, а вам не доведеться розорятися.

Що таке - «правило 4 подарунків»?

Ідея «правила 4 подарунків» полягає в тому, щоб купувати на новорічні свята (або навіть на день народження) усього чотири подарунки дитині, причому з цілком певних категорій. Це спрощує вибір, економить кошти і запобігає нарощуванню непотрібного мотлоху в будинку.

Користуватися «правилом 4 подарунків» легко. Вам лише потрібно вибрати по одному подарунку з кожної категорії: те, що дитині хочеться, те, що їй потрібно, щось з одягу і щось почитати. Це правило буде корисним не тільки для вас і вашого бюджету, але і навчить дитину тому, що не можна просто отримати все і відразу, і що потрібно радіти тому, що маєш. А ще це прекрасний урок про те, що матеріальне – не найголовніше в нашому житті.

Щось, чого дитина хоче

Це той самий подарунок, про який дитина мріє, про який пише в листі Дідові Морозу. У більш дорослому віці можна попросити чадо просто скласти wish-list бажаних подарунків і вибрати щось із нього – що вам до смаку і підходить за бюджетом.

Щось, що потрібно дитині

Залежно від віку дитини, цей подарунок може вибиратися нею або вами. Придивіться до чада уважніше, і ви обов'язково зрозумієте, що йому потрібно. Наприклад, це може бути одяг, музичний інструмент або екіпірування для спорту, щось для позакласних занять або активного відпочинку.

Щось із одягу

Ця категорія може перекликатися з попередньою, але ми рекомендуємо все ж не об'єднувати їх в один подарунок. Порадуйте дитину красивою обновкою. Якщо вона вже сама вибирає собі одяг, дізнайтеся, про що маленький модник або модниця мріє прямо зараз. Або, якщо у чада є улюблений магазин, ви можете подарувати просто подарунковий сертифікат в нього.

Щось почитати

Книга – завжди хороший подарунок. Якщо ваша дитина любить читати, ви можете купити навіть не одну книгу в подарунок (а також це можуть бути журнали, комікси і т.д.). А якщо у вас зовсім малюк, купіть йому цікаву розвиваючу книжку за віком і неодмінно почніть її в той самий день!

Переваги «правила 4 подарунків»

• Ви будете менше витрачатися на новорічні подарунки дитині, а вона не чекатиме, що їй надарують тонну всього.

• Менше мотлоху. Багато подарунків – це весело, але в підсумку все це потрібно кудись складати. «Правило 4 подарунків» допоможе не захаращувати безцінний простір речами, в яких немає необхідності.

• Дитина не буде перевантажена емоційно, адже занадто багато подарунків – це дійсно «занадто» для малюків.

Так що, замість того щоб купувати дітлахам купу подарунків, купіть менше, але краще. Тим більше що це буде вчити малечу радіти малому і не зациклюватися на матеріальному.

А що на рахунок бабусь і дідусів?

Більшість бабусь і дідусів люблять балувати своїх онуків. І іноді вони дійсно можуть переборщити. Поговоріть з ними про «правило 4 подарунків» і розділіть ці подарунки між собою – це буде ще вигідніше для вас і корисніше для дитини.

Підсумуємо...

Чим старші діти, тим дорожче вони нам обходяться. Та всі дитячі подарунки можна вписати в одну з вищевказаних чотирьох категорій. Саме тому «правило 4 подарунків» - це практичний підхід до вибору подарунків для дитини. Воно покриває більшість потреб чада і робить витрати на свята набагато більш продуманими і ефективними. Ви все ще можете порадувати дитину гарними подарунками, але при цьому не витратите зайвих грошей на непотрібні речі. Крім того, це вчить дітей цінувати те, що їм дається.

А ви скористаєтеся «правилом 4 подарунків»? Або ж у вас є свій спосіб не розоритися на новорічних подарунках?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас