Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Рушники, килимки, мочалки: як часто варто міняти кожен предмет у ванній

Рушники, килимки, мочалки: як часто варто міняти кожен предмет у ванній
 

Ванна – одна з найбільш активно використовуваних кімнат у будинку, тому вона і забруднюється так швидко. Наприклад, чи знали ви, що на зубній щітці мешкає понад 10 мільйонів бактерій, а підлога у ванній і килимки на ній є дуже сприятливим середовищем для стафілококів, кишкових паличок і іншої зарази, з якою ми не хочемо мати нічого спільного?

Крім цього, багато хто з нас схильні користуватися зубною щіткою довше, ніж рекомендується, забувати прати вчасно рушники і килимки, оновлювати мочалку. Тому сьогодні ми хочемо поговорити про те, як часто потрібно замінювати всі ці дрібниці, якими ми користуємося в ванній щодня, щоб підтримувати здорову атмосферу у ванній кімнаті.

Як часто прати рушники для ванної?

Рушники для ванної потрібно прати після кожних 3-4 використань, але це за умови, що у ванній вони висять на гачках або сушці для рушників. Якщо ж ви кидаєте рушники на купу після купання, вони не будуть висихати, і прати їх тоді потрібно ще частіше. Рушники для рук використовуються по кілька разів на день, тому їх потрібно прати і замінювати кожні пару днів.

Поширена помилка багатьох людей – додавати більше порошку під час прання рушників, які придбали несвіжий аромат. Але такий підхід може сприяти ще більшому поширенню бактерій. Краще додавайте менше порошку, але вибирайте для прання рушників режим з подвійним полосканням.

Як часто оновлювати рушники для ванної?

Рушники для ванної можуть служити роками, особливо, якщо у вас вдома кілька наборів. Замінювати їх новими рекомендується просто в міру появи ознак зносу: якщо рушник став жорстким, тонким, кашлатим, дірявим або більше не вбирає вологу, як раніше.

Як часто потрібно прати килимок для ванної?

Як і рушникам, килимкам для ванної необхідно сохнути в підвішеному стані після кожного використання. Інакше, знову ж таки, вони не будуть повністю висихати, і в них будуть заводитися цвіль і бактерії. При таких умовах прати килимки можна раз на тиждень-два. Якщо килимок лежить на підлозі постійно, робити це варто частіше. І завжди періть килимки для ванної, коли ними користувалися ваші гості!

Як часто купувати нові килимки в ванну?

Оновлювати килимки для ванни варто тоді, коли вони вицвітають, линяють або починають неприємно пахнути. Або ж ви можете замінити їх новими просто тому, що хочете освіжити інтер'єр і кольорові акценти у ванній кімнаті. У будь-якому випадку, намагайтеся вибирати килимки, які можна прати в машинці, адже робити це в будь-якому випадку варто регулярно.

Як часто варто оновлювати зубну щітку?

Зубну щітку рекомендується міняти кожен раз після професійного чищення зубів у стоматолога або в міру зношування і деформації її щетинок. Якщо ви не відвідуєте стоматолога для чищення зубів регулярно, оновлюйте свою зубну щітку кожні 3 місяці. І обов'язково купуйте нову, коли перехворієте на застуду чи грип.

Як часто міняти мочалки і ганчірки для прибирання у ванній?

Мочалки і ганчірки, які ви використовуєте для прибирання у ванній кімнаті, варто замінювати новими, коли вони пошкоджуються, починають розсипатися або неприємно пахнути. Щоб продовжити їм життя, замочуйте їх після прибирання на 5 хвилин в розчин з літру води і 3 столових ложок хлорки або відбілювача.

Як часто оновлювати свою мочалку для купання?

Мочалки для купання, як і ті, які ви використовуєте для прибирання, повинні замінюватися новими при появі неприємного запаху або видимих ознак зносу. Також, якщо мочалка вже не вимивається від шкірного жиру, її також варто викинути. Після кожного купання обполіскуйте мочалку в чистій воді, щоб в ній не розводилася цвіль. І її також можна замочувати в розчин із хлорки і води – це безпечно для шкіри, якщо ви ретельно прополоснете мочалку чистою проточною водою.

Як часто потрібно мити підлогу в ванній?

Зазвичай підлогу у ванній рекомендується пилососити раз на пару днів, а мити – раз на тиждень. Якщо ж в будинку живуть дітлахи або домашні тварини, можливо, вам варто робити це частіше.

Як часто оновлювати предмети туалету і доглядову косметику?

Оновлюйте мило, шампуні, гелі для душу та інші подібні засоби кожні кілька місяців. Слідкуйте за їх терміном придатності і не давайте їм застоюватися до такого стану, коли пляшка вже виглядає брудною, а рідина всередині неї змінює колір.

Все це лише загальні рекомендації. Щоб підтримувати чисту, свіжу і здорову атмосферу в ванній кімнаті, вам не обов'язково бути експертом – неприємний запах і несвіжий вигляд завжди підкажуть вам, що у ванній пора щось змінювати.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас