Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина хоче собаку – що робити?

Дитина хоче собаку – що робити?
 

Рано чи пізно всі батьки стикаються з ситуацією, коли дитина просить про щеня. Що робити, що відповідати в цьому випадку? Адже перш ніж просто погодитися, ви повинні запитати себе, наскільки чадо і вся ваша родина готова до появи в будинку такого вихованця.

Дітлахи так мило мріють про те, як весело гратимуть з собакою вдома і гулятимуть на вулиці, як стануть з ним найкращими друзями. Це дуже мило. Та ви при цьому думаєте про те, як будете піклуватися про песика, чим годувати його, коли вигулювати, возити до ветеринара і т.д. І особливо про те, хто буде все це робити. – Звичайно ж ви, допоки діти не подорослішають.

Дитина хоче собаку: примха чи справжнє бажання?

Як правило, діти починають хотіти завести домашню тварину, коли надивляться на друга, в сім'ї якого є такий вихованець, або подивляться мультики. Проте перш ніж виконувати бажання дитини, вам слід поговорити з нею більше про те, що таке жити з собакою, щоб і вона, і ви могли зрозуміти, чи це справжнє бажання, чи миттєва примха.

При цьому, добре, щоб хоч у когось в родині був досвід утримання собаки. Постарайтеся дізнатися про це більше – це буде корисно і вам, і дітворі. Якщо мова йде про перший такий досвід для вашої родини, почитайте більше про собак, догляд за ними, харчування, їхні звички. Все це робіть з дитиною, так як вона має розуміти всю відповідальність, яку, в тому числі, і вона нестиме за тварину.

І не поспішайте відразу відповідати на питання «Чи можна нам завести собаку?». Ваша відповідь не повинна бути швидкою і абсолютною – ви повинні ретельно обговорити все з партнером і дітьми, зважити всі за і проти, розповісти чаду про всі наслідки такого рішення. Дитина повинна бути готова взяти на себе хоча б мінімальну відповідальність і клопоти по догляду за твариною.

Собака в будинку – користь для дитини

Рости в будинку з домашнім вихованцем дуже корисно для малечі. Зв'язок, що з'являється між ними, часто стає дуже сильним, ніби спорідненим. Крім того, собаки сприяють розвитку незалежності і важливих психомоторних навичок у дитини. Тварини вчать дітвору альтруїзму і відповідальності і стають важливим членом сім'ї.

Собака в будинку – це і велика відповідальність

Чи відповідний зараз час для того щоб заводити собаку? Сім'ям з дітьми рекомендується почекати, поки дитині виповниться хоча б 5 років, так як в цьому віці вона вже здатна позитивно взаємодіяти з твариною і (за допомогою батьків) починати доглядати за нею.

Перш ніж зважитися на такий серйозний крок, ви і самі повинні подумати про наслідки і відповідальність, яку на себе збираєтеся взяти. Собака – це не іграшка, з якою можна пограти і забути, коли набридне. Це жива істота з власним характером і безліччю потреб. Вам потрібно буде годувати вихованця, купати, вигулювати, ставити щеплення, обстежувати і лікувати. Все це вимагатиме часу й сил. Чи готові ви до таких жертв?

Як повідомити дитині про те, що ви не можете завести собаку?

Навіть якщо ви дуже любите тварин, ви можете зрозуміти, що зараз – не час заводити собаку. Можливо, дитина ще не готова до такої відповідальності, або ви самі не можете собі цього дозволити. В такому випадку про це варто чесно поговорити з чадом, пояснивши причини: «вдома не вистачає місця», «ви не можете дозволити собі такого вихованця через фінансову ситуацію», «дитина і за собою в кімнаті прибрати не може, тому й до собаки не готова» і т.д. Говоріть чесно і відкрито, щоб дитина розуміла реальну причину вашої відмови.

Висновок

Для дитини домашня тварина, безумовно, стане постійним джерелом радості і найкращим другом. Завести цуценя мріє більшість дітлахів, але це велика відповідальність. Зважте всі за і проти, поясніть дитині, що це не просто іграшка, але й цілий ряд обов'язків, і після цього приймайте усвідомлене рішення.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас