Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

10 поживних елементів, яких не вистачає більшості дітей – як додати їх до раціону?

10 поживних елементів, яких не вистачає більшості дітей – як додати їх до раціону?
 

Діти активно ростуть, а їхні організми завжди потребують повноцінного комплексу поживних речовин, щоб залишатися здоровими та сильними. Сучасні батьки серйозно ставляться до харчування своїх дітлахів, та все ж таки мало кому вдається забезпечити дитину всіма необхідними поживними елементами з раціону.

Одні дітки мало їдять, інші дуже перебірливі у їжі – якою б не була причина, батьки починають хвилюватися про те, що дитина недоотримує деякі базові нутрієнти із щоденного раціону. І, швидше за все, так воно і є. Але це не привід піддаватися паніці.

Справа в тому, що багато дорослих також недоотримують важливі поживні речовини з раціону, як би якісно харчуватися ми не намагалися. Що вже говорити про дітей, чиє меню ще обмеженіше? Тому сьогодні ми розповімо про 10 поживних елементів, яких найчастіше не вистачає саме малечі, та поділимося порадами про те, як наситити ними меню вашого чада.

Нутріенти, яких часто не вистачає дітям, та продукти, в яких вони містяться

Залізо

Нестача заліза у дітей спостерігається найчастіше, адже по мірі зростання їм потрібно дедалі більше цього елемента. Хороші ж новини в тому, що наповнити раціон дитини залізом не так вже й складно – воно міститься в червоному м'ясі та свинині, а також у хлібі, макаронах та сухих фруктах, які дітлахи зазвичай споживають із задоволенням.

Йод

Дефіцит йоду також дуже поширений серед дітлахів, і наслідки його можуть бути дійсно серйозними для дитячого організму. Так, нестачу йоду у дітей пов'язують з аномаліями розвитку, тому вам потрібно регулярно включати до раціону дитини молочні продукти та яйця. А також зверніться до лікаря, якщо підозрюєте про дефіцит йоду у малюка – у разі потреби він пропише потрібні вітамінки.

Вітамін A

Вітаміну А не приділяється стільки уваги, як іншим вітамінам. Мабуть, тому в дітей нерідко виникає його дефіцит. Вітамін А важливий для здоров'я шкіри, зубів та кісток, а також для гарного зору та здоров'я очей. Отримувати його з раціону допоможуть солодка картопля, морква та темно-зелені овочі.

Вітамін B12

Вітамін B12 необхідний для когнітивного розвитку, імунітету та перетравлення їжі в енергію. Тому неважко помітити, коли дитина його недоотримує. Наповнити ним раціон допоможуть м'ясо, молоко та яйця. Наприклад, яйця та молочні продукти чудово підходять для сніданку.

Вітамін D

Вітамін D важливий для здоров'я кісток, серця та імунної системи, проте малеча також часто недоотримує його з раціону. Збільшити кількість вітаміну D у дитячих стравах ви зможете, додаючи до них більше риби, молока, злаків та соків.

Магній

Магній вважається «ключовим мінералом» в організмі і допомагає запобігти майбутнім захворюванням у зрілому віці. Отримувати його з раціону чаду допоможуть цільні зерна, горіхи та темні овочі, а також темний шоколад – як десерт після основного прийому їжі.

Калій

Цей нутрієнт бере участь у здійсненні багатьох функцій організму, а також необхідний для розвитку. Калій потрібен для зростання м'язових тканин та сприяє правильній роботі нервових клітин. Найбільше його міститься у фруктах та овочах. А якщо дитина відмовляється їх їсти, ви завжди можете приготувати смачний смузі з яскравою соломинкою.

Цинк

Ми не так часто замислюємося про можливий дефіцит цинку у дитини, але він також необхідний дитячому організму. Цинк важливий для здоров'я травної системи та правильної роботи мозку. Отримати його можна з багатьох продуктів тваринного походження, а також із горіхів, цільнозернового хліба та бобових.

Клітковина

Клітковина необхідна для здоров'я серця, сприяє правильній роботі кишечника і допомагає позбутися запорів. Але дітлахи, як правило, не отримують її у необхідних кількостях зі свого раціону. Щоб малюк споживав більше клітковини, готуйте на сніданок каші, бутерброди з цільнозернового хліба, додайте в меню більше бобових.

Кальцій

Ми знаємо, що кальцій відповідає за здоровий ріст кісток, а зростаючому організму дитини він необхідний постійно. Молоко – найкраще джерело кальцію, проте не єдине. Щоб уникнути дефіциту кальцію, ви також можете поповнити раціон малюка темно-зеленими овочами, сиром тофу, горіхами та вітамінізованими злаками.

Звичайно ж, отримувати всі необхідні поживні речовини суто з раціону вкрай складно, тому дивуватися нестачі того чи іншого нутрієнта в організмі дитини не варто. Ви завжди можете заповнити дефіцит вітамінними та мінеральними комплексами – зверніться до свого лікаря, і він допоможе вам вибрати правильний склад.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас