Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: вісімнадцятий тиждень

Дитина

Ваш малюк стає все сильнішим з кожним тижнем. На 18 тижні його життя ви навіть можете помітити, що він може деякий час сидіти без підтримки. Ну а якщо ні – не переживайте, це трапиться дуже скоро. Ви також можете посприяти цьому процесу, підкладаючи подушки з боків, коли дитина сидить, щоб довше утримати її в цьому положенні і розвивати відповідні м'язи.

Розвиток дитини по тижнях: сімнадцятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк вже активно взаємодіє з навколишнім світом. Тягнутися до людей і різних речей – зараз для нього це нормально. Зараз він цікавий і може спілкуватися з задоволенням як з давно знайомими людьми, так і з тими, кого бачить вперше.

Розвиток дитини по тижнях: шістнадцятий тиждень

Дитина

Під час чергової поїздки до лікаря на вашу дитину чекає зважування і вимірювання. У різних діток сплески росту трапляються в різний час, і як дорослі можуть бути різного зросту, так і малюки. Пам'ятайте, що швидкість, з якою росте ваша дитина, набагато важливіша її зріст. Вважається, що дитина погано росте, якщо вона відстає від темпів росту, нормальних для її віку.

Чому мультфільми необхідні для розвитку дитини

Є багато речей, які відіграють важливу роль у розвитку дитини. Але візуальне навчання є одним з його ключових аспектів, тому в дитинстві кольори і яскраві, кольорові мультфільми зокрема, впливають на наше пізнавання навколишнього світу. Не можна позбавляти дитину такої можливості у розвитку, як перегляд мультиків, адже їхні яскраві кольори і цікаві сюжети стимулюють дитячу допитливість, допомагають пізнавати світ і розвивати уяву.

Розвиток дитини по тижнях: п´ятнадцятий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що народили свого малюка цілих 15 тижнів тому? Зараз ви вже набралися досвіду у зміні підгузників, купанні та годуванні дитини. І ви напевно вже розумієте, чого хоче малюк, розпізнаючи різні його звуки.

Розвиток дитини по тижнях: чотирнадцятий тиждень

Дитина

Ви можете повірити в те, що вже розпочався четвертий місяць життя вашого малюка? Ймовірно, він вже активно намагається з вами розмовляти, белькочучи і видаючи довгі голосні звуки. Також він вже достатньо сильний, щоб під час викладання на животик відштовхнутися руками і підняти свої груди від підлоги, хоч і всього на кілька секунд.

Розвиток дитини по тижнях: тринадцятий тиждень

Дитина

Ваш малюк стає все міцнішим з кожним тижнем! Ви напевно помітили, що він довше тримає голівку під час викладання на животик, а також вже може утримувати частину маси свого тіла, коли стоїть на ніжках з вашою підтримкою. Однак на те, щоб навчитися стояти, йому буде потрібно ще кілька місяців!

Розвиток дитини по тижнях: дванадцятий тиждень

Дитина

Час, проведений дитиною на животику, стає все більш веселим з кожним тижнем! На 12му тижні малюк вже може голосно сміятися і тримати частину своєї ваги на ніжках, коли ви ставите і підтримуєте його. Тим не менш, не надто забігайте вперед, адже крихітка все одно ще потребує підтримки голови і шиї.

Розвиток дитини по тижнях: одинадцятий тиждень

Дитина

На 11 тижні ваш малюк вже напевно може повертати голівку і дивитися на вас, коли чує ваш голос. Також він може тримати голову прямо, перебуваючи в сидячому положенні, коли ви підтримуєте його під спинку.

Розвиток дитини по тижнях: десятий тиждень

Дитина

З кожним тижнем ваш малюк стає все більш і більш інтерактивним; він посміхається, лепече і хіхікає – зараз це відбувається постійно. І якщо ви доторкнетеся брязкальцем до дитячих пальчиків, немовля вже зможе взяти його і тримати. Воно може трясти брязкальце, щоб воно видавало звук, і сміятися, почувши його. Пам'ятайте, що кожна дитина розвивається за своїм індивідуальним графіком, і всі ці навички у неї можуть виявлятися раніше чи пізніше.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас