Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: дев´ятий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити , що вже два повних місяці минуло з тих пір, як ви принесли дитину додому? Якщо вам пощастить, то на цьому тижні ви почуєте перший сміх свого малюка. Ви можете почути хіхікання або радісний вереск, коли полоскочете дитину або посміхнетеся їй вранці. Якщо ж ваш малюк досі не сміється, не турбуйтеся. Більшість немовлят починають сміятися аж до кінця третього місяця життя.

Розвиток дитини по тижнях: восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що вашому малюкові вже майже два місяці? За перші три місяці мозок дитини зросте приблизно на 5 см. Для діток такого віку ковтати повітря і пускати газики – це нормально. Але якщо газиків буде занадто багато, це принесе багато проблем і вам, і малюкові. Далі ми дамо вам кілька простих порад, які допоможуть дитині ковтати менше повітря і випускати більше.

Розвиток дитини по тижнях: сьомий тиждень

Пішов вже сьомий тиждень! Чи збираєтеся ви незабаром повернутися на роботу, чи плануєте використовувати свою декретну відпустку повністю, насолоджуйтеся цим часом. На сьомому тижні на вас чекає багато всього, він обіцяє бути насиченим!

Розвиток дитини по місяцях: 12 місяць життя

За дванадцятий місяць життя дитина повинна набрати у вазі не менше 350 г; збільшення в рості – 1,5 см.

Вітаємо! Ваш малюк прожив перший, дуже важливий рік свого життя і святкує Перший День Народження! Він підріс та змужнів, за рік дитина потроює свою початкову вагу, психічний розвиток також проходить блискавичний шлях.

Розвиток дитини по місяцях: 11 місяць життя

За одинадцятий місяць життя дитина повинна набрати у вазі не менше 400 г; збільшення в рості – 1,5 см.

Малюк вже не тільки впевнено встає, тримаючись за нерухому опору, а й топає за рухомою (наприклад, за ходунками чи візочком). Звісно, є сміливці, які в цьому віці вже роблять перші самостійні кроки.

Розвиток дитини по місяцях: 10 місяць життя

За десятий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 450 г; збільшення в рості – 1,5 см.

Малюк вже не лише самостійно сидить, а й намагається стояти, тримаючись за опору, чи на короткий час відпускаючи її, ходить навколо стільця чи по периметру манежа, тримаючись за його бортики. Ті малюки, які освоїли повзання - активно вдосконалюють тут свої навики, починають долати перешкоди, намагаються кудись вилізти: беруть штурмом стільці, дивани і т. п.

Розвиток дитини по місяцях: 9 місяць життя

За дев'ятий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 500 г, збільшення в рості - 1,5 см.

Дитя вже цілком впевнено сидить протягом тривалого часу, самостійно сідає, з положення сидячи – лягає. Може навіть підвестися, тримаючись за опору, пересуватися в такий спосіб (наприклад, по периметри манежу, або вздовж дивану).

Розвиток дитини по місяцях: 8 місяць життя

За восьмий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 550 г; збільшення в рості – 2 см.

Малюк вже може сісти без сторонньої допомоги і впевнено сидить з прямою спинкою, добре повзає (проте, не всі малята повзають, нехай Вас не лякає, якщо Ваша дитина відмовляється освоювати цей спосіб пересування, вона, швидше за все, зайнята зараз іншими тренуваннями: намагається встати, зробити перший крок). Наступна вершина, яку дитя наполегливо хоче підкорити - вміння стояти, ходити (перехід тіла у вертикальне положення). Деякі сміливці вже вирушають у перші подорожі по кімнаті, тримаючись за опору (все, що трапиться на шляху: меблі, підвіконня, чи просто опираючись на стіну).

Розвиток дитини по місяцях: 7 місяць життя

За сьомий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 600 г; збільшення в рості – 2 см.

Малюк наполегливо відпрацьовує уміння сидіти без сторонньої допомоги, ручки вже не служать опорою. Лежачи на животі – вільно, без особливих зусиль перевертається на спинку. Найближчим часом дитя швидше за все освоїть і повзання.

Розвиток дитини по місяцях: 6 місяць життя

За шостий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 650 г; збільшення в рості – 2 см.

Цей місяць є дуже відповідальним, адже стільки змін відбувається у звичному житті дитини. Потреби маленького організму зростають з кожним днем, тому навіть якщо грудне молоко є у мами в надлишку – воно вже не може покрити їх усіх. Саме тому шостий місяць життя вважається ідеальним для введення першого прикорму. Детально про те, як правильно вводити перші страви, з чого почати та інші цікаві деталі, які стосуються цього важливого етапу в житті малюка, читайте у наших статтях з розділу «Грудне вигодовування».

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас