Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: шостий тиждень

Дитина

Ви це чули? На шостому тижні ваша дитина може почати видавати звуки окрім плачу! Найчастіше на другому-третьому місяці немовлята починають видавати звуки так званого гуління. Викладання на животик також може піднести свої сюрпризи, адже починаючи з цього тижня вам малюк може почати підніматися, відштовхуючись руками. Взагалі, шостий тиждень може бути наповнений безліччю досягнень. Головне – не квапити малюка, і насолоджуватися кожним з таких моментів!

Розвиток дитини по місяцях: 2 місяць життя

За другий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 800 г; збільшення в рості – 3 см.

Ваша крихітка росте і розвивається, вже з’являються перші успіхи! Міміка стала більш виразною, маля вчиться управляти м’язами обличчя, настає час першої посмішки, яка вже є менш-більш свідомою. Зір значно розвинувся, дитина бачить набагато чіткіше, на більш далеку відстань, намагається слідкувати оченятами за предметом, що зацікавив. Маля добре розрізняє світло і темряву, кольори.

Розвиток дитини по місяцях: 1 місяць життя

За перший місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 600-800 г; збільшення в рості 3-4 см.

Часто матусі-початківці сповнені сумнівів і побоювань: «Чи все я роблю правильно, доглядаючи за своєю крихіткою?», «Чи не опустила чогось важливого?». Найважче, звісно, на початку, коли досвіду мінімум, а завдань багато. Та й сили ще не ті після пережити пологів…

Розвиток дитини по місяцях (вступна стаття)

Розвиток кожної дитини – річ дуже індивідуальна. Хтось починає рано ходити, хтось, натомість, радує батьків все новими і новими словами (інтенсивно розвивається мова), а у когось у рік вже повний рот зубів. Тому не хвилюйтеся, якщо Ваша дитина не вміє ще того, що вміють сусіди-ровесники, уважніше придивіться, проаналізуйте, і Ви зрозумієте, що Ваш малюк також має дуже вагомі досягнення, але у іншій сфері. Темпи розвитку є не настільки визначальними, важливішою є послідовність у розвитку. Повільно? - Зате впевнено, крок за кроком, сходинка за сходинкою, не перескакуючи через одну.

Розвиток дитини по тижнях: п´ятий тиждень

На п'ятому тижні ваша дитина напевно посміхається у відповідь, якщо ви їй посміхнулися або якщо намагаєтеся захопити її грою. Також малюк, швидше за все, вже повертає голову, почувши різні звуки, і може досить довго тримати голову під час викладання на животик. Але не забувайте про те, що всі дітки індивідуальні, і якщо ваша дитина ще навчилася робити щось з перерахованого вище, в цьому немає нічого страшного.

Розвиток дитини по тижнях: четвертий тиждень

Четвертий тиждень дуже схожий на третій. Швидше за все, у вашого малюка вже виробився свій графік. Він може дати вам зрозуміти, що хоче їсти, ви розумієте, коли час міняти підгузник, і коли дитині вже пора спати. Малюк спить міцно, і гучні звуки навряд чи заважатимуть йому.

Розвиток дитини по тижнях: третій тиждень

Попередні два тижні ваш малюк проводив більшість свого часу уві сні. Але тепер ви можете помітити, що він стає більш уважним і з кожним днем все менше спить. До цього часу ви вже змінили близько 200 підгузників, і тепер ви – професіонал! Можливо, вас навіть затягує в свого роду рутину.

Розвиток дитини по тижнях: другий тиждень

Пішов другий тиждень, ви вже пережили дні в пологовому будинку, переїзд додому і можливо навіть перший візит до педіатра. Вам напевно може здатися, що всі ці годування і зміна підгузників, які чергуються днями і ночами, ніколи не закінчаться. Однак ви скоро почнете звикати до свого нового образу життя.

Розвиток дитини по тижнях: перший тиждень

Вітаємо! Ви це зробили! Ці довгі місяці вагітності залишилися позаду, а ваш малюк з'явився на світ. Ваше життя повністю змінилося і малюк, який, здавалося б, насилу може не спати, став найважливішою частиною вашого життя. Насолоджуйтесь першими днями знайомства зі своєю дитиною, торкайтеся її маленьких ручок і ніжок, дивіться на неї сплячу і усміхнену і обіймайте цей маленький клубочок радості.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас