Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: одинадцятий тиждень

Дитина

На 11 тижні ваш малюк вже напевно може повертати голівку і дивитися на вас, коли чує ваш голос. Також він може тримати голову прямо, перебуваючи в сидячому положенні, коли ви підтримуєте його під спинку.

Розвиток дитини по тижнях: десятий тиждень

Дитина

З кожним тижнем ваш малюк стає все більш і більш інтерактивним; він посміхається, лепече і хіхікає – зараз це відбувається постійно. І якщо ви доторкнетеся брязкальцем до дитячих пальчиків, немовля вже зможе взяти його і тримати. Воно може трясти брязкальце, щоб воно видавало звук, і сміятися, почувши його. Пам'ятайте, що кожна дитина розвивається за своїм індивідуальним графіком, і всі ці навички у неї можуть виявлятися раніше чи пізніше.

Розвиток дитини по тижнях: дев´ятий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити , що вже два повних місяці минуло з тих пір, як ви принесли дитину додому? Якщо вам пощастить, то на цьому тижні ви почуєте перший сміх свого малюка. Ви можете почути хіхікання або радісний вереск, коли полоскочете дитину або посміхнетеся їй вранці. Якщо ж ваш малюк досі не сміється, не турбуйтеся. Більшість немовлят починають сміятися аж до кінця третього місяця життя.

Розвиток дитини по тижнях: восьмий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що вашому малюкові вже майже два місяці? За перші три місяці мозок дитини зросте приблизно на 5 см. Для діток такого віку ковтати повітря і пускати газики – це нормально. Але якщо газиків буде занадто багато, це принесе багато проблем і вам, і малюкові. Далі ми дамо вам кілька простих порад, які допоможуть дитині ковтати менше повітря і випускати більше.

Розвиток дитини по тижнях: сьомий тиждень

Пішов вже сьомий тиждень! Чи збираєтеся ви незабаром повернутися на роботу, чи плануєте використовувати свою декретну відпустку повністю, насолоджуйтеся цим часом. На сьомому тижні на вас чекає багато всього, він обіцяє бути насиченим!

Розвиток дитини по тижнях: шостий тиждень

Дитина

Ви це чули? На шостому тижні ваша дитина може почати видавати звуки окрім плачу! Найчастіше на другому-третьому місяці немовлята починають видавати звуки так званого гуління. Викладання на животик також може піднести свої сюрпризи, адже починаючи з цього тижня вам малюк може почати підніматися, відштовхуючись руками. Взагалі, шостий тиждень може бути наповнений безліччю досягнень. Головне – не квапити малюка, і насолоджуватися кожним з таких моментів!

Розвиток дитини по тижнях: п´ятий тиждень

На п'ятому тижні ваша дитина напевно посміхається у відповідь, якщо ви їй посміхнулися або якщо намагаєтеся захопити її грою. Також малюк, швидше за все, вже повертає голову, почувши різні звуки, і може досить довго тримати голову під час викладання на животик. Але не забувайте про те, що всі дітки індивідуальні, і якщо ваша дитина ще навчилася робити щось з перерахованого вище, в цьому немає нічого страшного.

Розвиток дитини по тижнях: четвертий тиждень

Четвертий тиждень дуже схожий на третій. Швидше за все, у вашого малюка вже виробився свій графік. Він може дати вам зрозуміти, що хоче їсти, ви розумієте, коли час міняти підгузник, і коли дитині вже пора спати. Малюк спить міцно, і гучні звуки навряд чи заважатимуть йому.

Розвиток дитини по тижнях: третій тиждень

Попередні два тижні ваш малюк проводив більшість свого часу уві сні. Але тепер ви можете помітити, що він стає більш уважним і з кожним днем все менше спить. До цього часу ви вже змінили близько 200 підгузників, і тепер ви – професіонал! Можливо, вас навіть затягує в свого роду рутину.

Розвиток дитини по тижнях: другий тиждень

Пішов другий тиждень, ви вже пережили дні в пологовому будинку, переїзд додому і можливо навіть перший візит до педіатра. Вам напевно може здатися, що всі ці годування і зміна підгузників, які чергуються днями і ночами, ніколи не закінчаться. Однак ви скоро почнете звикати до свого нового образу життя.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас