Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять перший тиждень

Дитина

У цьому віці ваш малюк вже напевно вміє сидіти без підтримки, частково переносити вагу на ніжки, висловлювати невдоволення, коли ви забираєте іграшки, і повертатися в бік почутого голосу. Він навіть може вміти вже плескати в долоні і махати «бувай-бувай».

Розвиток дитини по тижнях: тридцятий тиждень

Дитина

У свої 30 тижнів ваш малюк вже починає розуміти і вивчати простір. Він може намагатися сортувати іграшки за розміром. Також він досі в захваті від свого відображення в дзеркалі, а ще – від ігор типу пікабу, коли люди або улюблені іграшки зникають і з'являються знову.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять дев´ятий тиждень

Дитина

З кожним тижнем ваш малюк все сильніше прагне спілкуватися з незнайомими людьми. Ви можете помітити, що він посміхається людям, коли ви стоїте в черзі, їдете в громадському транспорті або йдете по вулиці.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять восьмий тиждень

Дитина

Ваш малюк напевно вже спробував перший прикорм, і ви замислюєтеся про те, щоб почати його вчити їсти самостійно. Дитина, яка може добре сидіти без підтримки, впевнено тримає руками різні предмети, постійно норовить схопити зі столу ложку, може бути вже готова вчитися їсти самостійно.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять сьомий тиждень

Дитина

До 27 тижня життя ваш малюк вже розвинув широкий репертуар різних навичок. Він впізнає своє ім'я, напевно вже познайомився з першим прикормом, може передавати предмети з руки в руку, об'єднувати склади, сидіти деякий час без підтримки і повторювати різні звуки. Також крихітка вже вміє розрізняти яскраві кольори і повзати або пересуватися на попі.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять шостий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваша дитина продовжуватиме розвивати свої здібності взаємодії з навколишнім світом. Швидше за все, вона вже відгукується на своє ім'я, дотягується до предметів, які її цікавлять, може сидіти, повзати або пересуватися на попі по кімнаті і говорити складами. Якщо вона досі не навчилася все це робити, не переживайте. У вашого малюка буде безліч досягнень в найближчі пару місяців.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять п´ятий тиждень

Дитина

На 25 тижні ви можете побачити, що малюкові подобається бути активним. Він може почати робити нові речі – наприклад, з положення сидячи нахилятися вперед і ставати на руки, щоб пробувати повзти, або пробувати пересуватися (повзти) на попі.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять четвертий тиждень

Дитина

Головний етап розвитку дитини на цьому тижні – зубки! Чи можете ви в це повірити? Якщо ви досі їх не побачили, то дуже скоро помітите, як вони прорізуються крізь маленькі ясна малюка. Звичайно ж, вам важливо знати, чого варто очікувати в період прорізування зубів, що ви можете зробити, щоб полегшити цей процес для вас і крихітки.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять третій тиждень

Дитина

На цьому тижні ваша дитина напевно дуже старається наслідувати дорослому спілкуванню: намагається імітувати різні вирази обличчя, складати склади разом. Якщо ви хочете допомогти їй в цій нелегкій справі, скористайтеся нашими порадами:

Розвиток дитини по тижнях: двадцять другий тиждень

Дитина

З кожним тижнем ваш малюк все сильніше проявляє свою особистість. Він все більш явно показує, що йому подобається, а що – ні, у нього вже є улюблена іграшка і місце в будинку. Також ви могли помітити, що ваша дитина сором'язлива чи розкута, смілива чи ляклива, галаслива чи тихоня.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас