Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: двадцять перший тиждень

Дитина

Ваша дитина стає все більш активною з кожним тижнем. А на цьому тижні вона може бути ще «говіркішою», ніж зазвичай! Так як ваш малюк все більше вчиться мові та спілкуванню, ви будете чути все більше слів, що складаються з однакових складів: «мама», «тато», «баба» і т.д.

Розвиток дитини по тижнях: двадцятий тиждень

Дитина

Ваша дитина продовжує ставати все більш і більш активною з кожним тижнем. На цьому тижні ви можете помітити, наскільки скоординованими стають рухи малюка.

Розвиток дитини по тижнях: дев´ятнадцятий тиждень

Дитина

Ваш малюк росте і міцнішає, і спить все менше! На цьому етапі важливо розуміти, що для дитини зараз не так важливо, коли спати (навіть якщо ви б хотіли, щоб це відбувалося вночі), але вона повинна спати в середньому від 11 до 14 годин на добу.

Розвиток дитини по тижнях: вісімнадцятий тиждень

Дитина

Ваш малюк стає все сильнішим з кожним тижнем. На 18 тижні його життя ви навіть можете помітити, що він може деякий час сидіти без підтримки. Ну а якщо ні – не переживайте, це трапиться дуже скоро. Ви також можете посприяти цьому процесу, підкладаючи подушки з боків, коли дитина сидить, щоб довше утримати її в цьому положенні і розвивати відповідні м'язи.

Розвиток дитини по тижнях: сімнадцятий тиждень

Дитина

На цьому тижні ваш малюк вже активно взаємодіє з навколишнім світом. Тягнутися до людей і різних речей – зараз для нього це нормально. Зараз він цікавий і може спілкуватися з задоволенням як з давно знайомими людьми, так і з тими, кого бачить вперше.

Розвиток дитини по тижнях: шістнадцятий тиждень

Дитина

Під час чергової поїздки до лікаря на вашу дитину чекає зважування і вимірювання. У різних діток сплески росту трапляються в різний час, і як дорослі можуть бути різного зросту, так і малюки. Пам'ятайте, що швидкість, з якою росте ваша дитина, набагато важливіша її зріст. Вважається, що дитина погано росте, якщо вона відстає від темпів росту, нормальних для її віку.

Розвиток дитини по тижнях: п´ятнадцятий тиждень

Дитина

Чи можете ви повірити в те, що народили свого малюка цілих 15 тижнів тому? Зараз ви вже набралися досвіду у зміні підгузників, купанні та годуванні дитини. І ви напевно вже розумієте, чого хоче малюк, розпізнаючи різні його звуки.

Розвиток дитини по тижнях: чотирнадцятий тиждень

Дитина

Ви можете повірити в те, що вже розпочався четвертий місяць життя вашого малюка? Ймовірно, він вже активно намагається з вами розмовляти, белькочучи і видаючи довгі голосні звуки. Також він вже достатньо сильний, щоб під час викладання на животик відштовхнутися руками і підняти свої груди від підлоги, хоч і всього на кілька секунд.

Розвиток дитини по тижнях: тринадцятий тиждень

Дитина

Ваш малюк стає все міцнішим з кожним тижнем! Ви напевно помітили, що він довше тримає голівку під час викладання на животик, а також вже може утримувати частину маси свого тіла, коли стоїть на ніжках з вашою підтримкою. Однак на те, щоб навчитися стояти, йому буде потрібно ще кілька місяців!

Розвиток дитини по тижнях: дванадцятий тиждень

Дитина

Час, проведений дитиною на животику, стає все більш веселим з кожним тижнем! На 12му тижні малюк вже може голосно сміятися і тримати частину своєї ваги на ніжках, коли ви ставите і підтримуєте його. Тим не менш, не надто забігайте вперед, адже крихітка все одно ще потребує підтримки голови і шиї.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас